تحلیلگر انگلیسی از خواب تازه ای که برای ایران دیده اند گفت: ایران و عراق دوباره وارد نبرد می شوند

تحلیلگر انگلیسی از خواب تازه ای که برای ایران دیده اند گفت: ایران و عراق دوباره وارد نبرد می شوند به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

تحلیلگر انگلیسی از خواب تازه ای که برای ایران دیده اند گفت: ایران و عراق دوباره وارد نبرد می شوند

#مقتدى_الصدر #خامنه_ای #ایران #عراق

مقتدی صدر، روحانی شیعه عراقی، از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی چند سال اخیر خاورمیانه بوده است. او در نزدیک به ۲۰ سالی که از حمله آمریکا به عراق می‌گذرد، توانسته است در میان جوانان شیعه بغداد پایگاهی برای خود دست و پا کند. هرچند او نیز مانند سایر اعضای خاندان صدر، از دیرباز روابطی گسترده با تهران و قم داشته است، در سال‌های اخیر منادی استقلال عراق و مقابله با دخالت‌های حکومت ایران در این کشور بوده است. با همین شعار بود که صدر پیروز اصلی دو انتخابات اخیر عراق شد.

با این‌همه، برخی تحلیل‌گران می‌گویند صدر را باید نه چهره‌ای که می‌تواند برای عراق استقلال بیاورد، که پوپولیستی خطرناک دانست که الگوی اصلی‌اش روح‌الله خمینی است. شایان طالبانی، تحلیل‌گر «موسسه تونی بلر برای تغییر جهانی»، در مطلبی که روز شنبه، ۶ اوت (۱۵ مرداد ۱۴۰۱)، در مجله «فارین پالیسی»‌ آمریکا منتشر شد، این نظریه را مطرح کرد.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.