جاسازی پولهای محقق ایرانی دانشگاه کمبریج در فرودگاه لو رفت

جاسازی پولهای محقق ایرانی دانشگاه کمبریج در فرودگاه لو رفت در مجله ویدیویی توفیدز. حاوی اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده.

جستجوی سایت

جاسازی پولهای محقق ایرانی دانشگاه کمبریج در فرودگاه لو رفت

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
دکتر احسان عبدی
دکتر احسان عبدی

تصویر فوق متعلق به دکتر احسان عبدی، محقق ایرانی دانشگاه کمبریج است که با انتقال غیرقانونی کمک هزینه‌های تحقیقاتی به داخل کشور اقدام به خرید مازراتی و املاک میلیاردی کرده است.

لورفتن جاسازی دکتر احسان عبدی، که به عنوان یک پژوهشگر انرژی‌های سبز در دانشگاه کمبریج کار میکند آبرو ریزی شد.

وی در حالی که سعی داشت ۱۰۰ هزار پوند وجه نقد مخفی شده در جعبه شکلات را با خود به ایران بیاورد، توسط پلیس مرزی بریتانیا در فرودگاه «هیثرو» بازداشت شد.

در بازجویی های پس از این ماجرا مشخص شد وی با تهیه اسناد جعلی، یک میلیون پوند از کمک هزینه‌های اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا را به صورت غیر قانونی به حساب های خود واریز کرده است.

وی با استفاده از این مبلغ هنگفت چند ملک و یک خودروی اسپرت مازراتی را در تهران و کمبریج خریداری کرده است.

چند سال قبل طرح کمپانی تحت نظر احسان عبدی به نام Wind Technologies Ltd برای توسعه نخستین «ژنراتور بادی بدون نیاز به فرچه کاری» مورد تحسین مجامع جهانی ورسانه های داخلی قرار گرفت.

این شرکت سرمایه ای ۲.۸ میلیون پوندی را طرف اتحادیه اروپا، شرکت Innovate UK و دپارتمان انرژی و تغییرات اقلیمی بریتانیا (DECC) برای کمک به توسعه انرژی های تجدید پذیر دریافت کرده بود.

لورفتن جاسازی یکی از کلکهای جناب دکتر بوده بازرسان این پرونده دریافته اند که احسان عبدی با سند سازی، جعل فاکتور وصورت حساب‌های مالی بانکی در مجموع یک میلیون پوند از کمک‌های دریافتی را به جیب زده است.

وی همچنین کمک هزینه تحقیقاتی شرکت‌ها به دانشجویان مقطع دکترا را نیز به حساب خودش واریز کرده است.

به گفته قاضی پرونده در صورت عدم کشف جعبه شکلات در فرودگاه احتمالا دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا بدون کوچکترین سو ظنی به پرداخت کمک هزینه ها ادامه می‌دادند.

در نهایت احسان عبدی با پذیرش ۱۳اتهام مربوط به کلاهبرداری به ۴سال زندان محکوم شده و کمک هزینه تحصیلی دانشگاه کمبریج را هم از دست داد.

وی طی دو سال گذشته حق سفر به ایران و حتی شرکت در سالگرد درگذشت پدرش را هم نداشت.

مطالب مرتبط
اپلیکیشن موبایل توفیدز
مطالب دیگر