جدال خامنه ای با بیماری؟

جدال خامنه ای با بیماری؟ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

جدال خامنه ای با بیماری؟

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

بحث بیماری علی خامنه ای باز هم پس از چند وقت داغ شده است و پس ازانتشار تصاویری جدید از او به مناسبت روز درختکاری، کاربران شبکه های اجتماعی با مقایسه عکس های او با سال های گذشته ، و اشاره به نحیف تر شدن او ، باز هم بحث بیماری او را پیش کشیده اند. این در حالی است که حدود یک ماه پیش نیز خامنه ای در یکی از سخنرانی هایش با یک لوله سوند ادراری مشاهده شد. و اکنون نیز مقایسه عکس‌هایی از علی خامنه‌ای در روز درختکاری طی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ نشان می‌دهد او از نظر فیزیکی نحیف‌تر شده است و برخی این گمانه را مطرح کرده‌‌اند که او احتمالا درگیر بیماری جدید و حتی شاید نوع دیگری از سرطان ، متفاوت با مورد قبلی است.
پس از انتشار این تصاویر بار دیگر انقدر بحث جدی شد که موجب شد از چهره های نزدیک به خامنه ای به این اخبار واکنش نشان دهند. مهدی فضائلی، از چهره‌های رسانه‌ای اصولگرایان و از اعضای دفتر حفظ و نشر آثار رهبر جمهوری اسلامی، در توییتی نوشت که او سالم است و مانند همیشه کارهایش را انجام می‌دهد. توییت فضائلی واکنشی بود به گزارش‌هایی که بر اساس آنها آقای خامنه‌ای توان انجام وظایفش را ندارد و مسئولیت‌هایش به فرزندش مجتبی خامنه‌ای منتقل شده‌اند.
آیت الله علی خامنه‌ای، ۸3 ساله است و گزارش‌ها درباره سلامت او همواره با حساسیت بسیار بالایی از سوی افکار عمومی دنبال می‌شود. همزمان اطلاعات درباره وضعیت سلامتی او نیز بسیار محدود است و در سالهای اخیر، شایعات بسیاری درباره بیماری‌های احتمالی او منتشر شده‌اند.
از معدود اطلاعات رسمی منتشر شده درباره سلامت رهبر جمهوری اسلامی، خبرهای مربوط به عمل جراحی پروستات اوست که 8 سال پیش انجام شد. این عمل برخلاف سنت رایج در نظام سیاسی ایران، با پوشش رسانه‌ای قابل توجه همراه بود و علاوه بر مصاحبه بی‌سابقه خامنه‌ای قبل از عمل، تصاویر او بعد از عمل در بیمارستان و کسانی که برای ملاقات با او به دیدارش می‌رفتند نیز، منتشر شدند.
مساله ابتلای او به بیماری سرطان نیز هرگز به شکل رسمی تایید نشده و خبرها تنها در حد گمانه‌زنی رسانه‌ها یا گزارش‌هایی بدون منبع است؛ از آن جمله گزارشی که پنج سال پیش توسط روزنامه فرانسوی فیگارو منتشر شد و در آن به نقل ‘چندین منبع در محافل اطلاعاتی غربی’ آمده بود که آقای خامنه‌ای به سرطان درجه چهار پروستات مبتلاست.

درجه چهار سرطان پروستات وخیم‌ترین مرحله این بیماری است و فیگارو نوشته بود که منابع پزشکی ارزیابی می‌کنند که آقای خامنه‌ای بیشتر از دو سال عمر نکند. اما از آن زمان پنج سال گذشته و همچنان او زنده است.

در ارتباط با خبر اخیر، دستکم منابع اطلاعاتی اسراییلی گفته‌اند که معتقدند درباره وضعیت سلامتی آقای خامنه‌ای اغراق شده و آنها معتقدند که خبرهای اخیر صحت ندارند.
رهبر جمهوری اسلامی ایران قدرت قانونی و رسمی قابل‌ملاحظه‌ای دارد. اما در عین حال او معاونی ندارد که در صورت بیماری – دستکم به شکل موقت – اختیارات و مسئولیت‌های وسیع او را به عهده بگیرد.

بر اساس اصل ۱۱۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی، اگر رهبر نتواند به وظایفش عمل کند، با تصمیم مجلس خبرگان از مقامش عزل می‌شود و همین مجلس موظف است که رهبر بعدی را انتخاب کند.

تا زمان انتخاب رهبر جدید، ‘شورایی مرکب از رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه و یکی از فقهای شورای نگهبان به انتخاب مجمع تشخیص مصلحت نظام’ همه وظایف رهبر را بر عهده می‌گیرند.

این ها در حالیست که ماجرای کاترین شکدم و ماجرای روسیه و اوکراین ، نبض اخبار را کنترل کرده است و هنرمندانی مانند آنجلینا جولی و بهرام رادان و داریوش مهرجویی تنها کسانی بوده اند که در مقابل این جو خبری ایستاده اند.

مطالب مرتبط