خامنه ای در جدیدترین سخنرانی اش، با اشاره به بزرگترین دیکتاتورهای تاریخ، عاقبت خودش را اعلام کرد

خامنه ای در جدیدترین سخنرانی اش، با اشاره به بزرگترین دیکتاتورهای تاریخ، عاقبت خودش را اعلام کرد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

خامنه ای در جدیدترین سخنرانی اش، با اشاره به بزرگترین دیکتاتورهای تاریخ، عاقبت خودش را اعلام کرد

Join this channel to get access to perks:
https://www.youtube.com/channel/UCdzx4555tCT_oaqqW1hN_8g/join
سال ۶۴میلادی نرون، امپراتور خونخوار و جنایتکار رم به سربازانش دستور داد تا شهر را آتش بزنند. آتش زدن شهر رم را به گردن مسیحیان انداخته و تعداد زیادی از آنان را دستگیر کردند. برخی را در سیرک ها در مقابل جانوران درنده رها کردند. تعدادی دیگر را به‌صورت مشعل زنده درآوردند و هزاران نفر از مردم شهر را کشتند… از آن پس اقدامات وحشیانه نرون بیشتر شد و موجب نارضایتی مردم گردید. خزانه مملکت به‌خاطر کارهای پر هزینه‌اش خالی شد. رم به آستانه قحطی رسیده بود. مخالفت با او در خیابانهای شهر شکل می‌گرفت و شورشهای بزرگ بر ضدامپراتور در شهرهای دیگر ادامه یافت. او که حامیانش را از دست داده بود، از شدت ناامیدی در سال۶۸میلادی خودکشی کرد. تاریخ دانان، عموماً نرون را بدترین امپراتور تاریخ امپراتوری رم می‌دانند (لژیونیکا- بخش چهارم).

هر بار که سرنوشت دیکتاتورهای جهان را می‌خوانیم این امید در دلمان زنده می‌گردد که فردای بهتری در انتظار مان است اما آن روی سکه نیز پایداری، مقاومت و شورش مردمانی است که از دژخیم نترسیدند و برای امیدهایشان به سختی تلاش کردند تا به پیروزی رسیدند.

با این همه آتش زدن شهری به عظمت رم پایتخت ابر قدرت آن روزگار به دست نرون دیکتاتور قسی‌القلب معنایی تلخ دارد: از بین رفتن همه سرمایه‌ها، داراییها و امکاناتی که متعلق به مردم و نسل‌های آینده می‌باشد. نگاهی به آخرین آتش سوزیهای عامدانه نظام ولایت فقیه با سرمایه‌های مادی و جانی خلق اسیر ایران، ‌گواه سرنوشت مشترک جوامع و کشورهایی است که در تاریخ مایه عبرت گردیدند.
© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط