خامنه ای در دام خودساخته افتاد

خامنه ای در دام خودساخته افتاد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

خامنه ای در دام خودساخته افتاد

هنوز چند دهه از سخنان خمینی بیشتر نگذشته است که گفته بود این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. اگر در این کلمات اسلام را از دید ادبیات حکومتی ر ج هم ارز رژیم ج ا ببینیم، شاید بتوان گفت که خمینی بی راه نمی گفت چرا که ملاا ها از احساسات مذهبی مردم ایران نسبت به محرم و عاشورا بیشترین بهره را برای روی کار آمدن بردند. تنها به سخنان خمینی دثت کنید که گفت:
باید ماها و شماها در گفتاری که داریم و خصوصاً در این ماه محرّم و صفر، که ماه برکات است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه داریم به ذکر مصائب اهل بیت- – که با ذکر مصائب اهل بیت- – زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و روضه‌خوانی. شیاطین به گوش شما نگویند که ما انقلاب کردیم، حالا باید همان مسائل انقلاب را بگوییم و مسائلی که در سابق بود حالا دیگر فراموش باید بشود؛ خیر.
ما باید حافظ این سنتهای اسلامی، حافظ این دستجات مبارک اسلامی که در عاشورا، در محرّم و صفر، در مواقع مقتضی به راه می‌افتند، [باشیم؛] تاکید کنیم که بیشتر دنبالش باشند. محرّم و صفر است که اسلام را نگه داشته است. زنده نگه داشتن عاشورا با همان وضع سنتی خودش از طرف روحانیون، از طرف خطبا، با همان وضع سابق و از طرف توده‌های مردم با همان ترتیب سابق که دستجات عزاداری به عنوان عزاداری راه می‌افتاد. باید بدانید که اگر بخواهید نهضت شما محفوظ بماند، باید این سنتها را حفظ کنید.
شاید نیاز به توضیح بیشتر نباشد که ببینیم مراسم محرم و صفر با توجه به آنچه شنیدیم تا چه اندازه برای رژِم تا کنون مهم بوده است. اما امسال یک اتفاق ویژه افتاد که نشان می دهد ورق بازی به ضرر ر ج ا در حال برگشت است و حالا گویا محرم و صفر در حال تبدیل شدن به یک جنبش علیه ملاهای ظالم در ر ج ا است. و به همین دلیل هم هست که در اتفاقی نادر پس از شورش 57 ، پس از سانسور نوحه‌ها از سوی «نهادهای خاص حکومنی»، دو هیئت بزرگ عزاداری هم ممنوع شدند، به چه دلیل، به این دلیل که حکومت از تحریک مردم به مقابله با ظلم به بهانه محرم این بار ترسیده است. و این یعنی ر ج ا و به ویژه شخص علی خ در دامی افتاده است که خودشان برای مردم پهن کرده بودند.
در این راستا رسانه‌های ایران و کاربران شبکه‌های اجتماعی از ممنوعیت دو هیئت بزرگ عزاداری در شهرهای یزد و تهران به دلیل نوع اشعار نوحه‌های خوانده‌شده در این هیئت‌ها خبر داده‌اند.
بر اساس این گزارش‌ها که کانال تلگرامی روزنامه هم‌میهن چاپ تهران نیز به آنها استناد کرده، این دو هیئت به دنبال «مانع‌تراشی، اِعمال ممیزی‌های سخت‌گیرانه و فله‌ای، و فشارهای برخی نهادهای خاص بر مداحان، هیئت و حسینیه‌ها» تعطیل شده‌اند.
به گزارش رادیو فردا، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز نوشتند که این «نهادهای خاص» گاهی «نوحه‌ها را عوض می‌کنند و حتی کار به سانسور واژگان نوحه‌ها هم رسیده» است.
همچنین بر اساس این گزارش‌ها، یکی از نوحه‌خوانان معروف یزد نیز «ممنوع‌الصدا» شده و حتی یکی از شعرهای نوحه ها اخیرا ممنوع شده است.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط