داستان «رستم و سهراب»: داستانهای شاهنامه فردوسی – قسمت سیزدهم

داستان «رستم و سهراب»: داستانهای شاهنامه فردوسی – قسمت سیزدهم به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

داستان «رستم و سهراب»: داستانهای شاهنامه فردوسی – قسمت سیزدهم

در این ویدیو از دیپ استوریز به سراغ داستان (رستم و سهراب) رفتیم. یکی از جالب ترین و معروفترین داستانها در شاهنامه فردوسی. در واقع داستان (رستم و سهراب) یا (نبرد رستم و سهراب) از مهمترین و معروفترین داستانها در شاهنامه فردوسی است که از گذشته تا کنون همواره داستان (رستم و سهراب) از شاهنامه فردوسی داره برای دوستداران تاریخ و فرهنگ و شاهنامه فردوسی خوانده میشود. شاهنامه خوانان علاقه زیادی به داستان «رستم و سهراب» از شاهنامه فردوسی دارند و معمولا در مراسم شاهنامه‌خوانی بسیار از داستان (رستم و سهراب) یاد میکنند. رستم دلیر پهلوان ایران زمین و شخصیت اصلی شاهنامه از شکارگاهی به شهر سمنگان میره. ما همچنان شهر سمنگان را داریم که در افغانستان قرار داره.
صحبت از افغانستان شد باید بگوییم داستانهای شاهنامه فردوسی که یکی از آنها نبرد رستم و سهراب است، در میان مردمان افغانستان، ایران و تاجیکستان از جایگاه بسیار والایی برخوردار است. رستم دلیر پهلوان به شهر سمنگان میرسه، شاه سمنگان از رستم استقبال میکنه و شب هنگام رستم با (تهمینه) آشنا میشه. تهمینه دختر شاه سمنگان بود از شخصیتهای زن مهم در شاهنامه بود. تهمینه با رستم ازدواج میکنه و حاصل این ازدواج فرزند پسری میشه که اسمش رو سهراب میذارند. سهراب پسر رستم بود که از بد روزگار با در خودش پیکار کرد و نتیجه جنگ پدر و پسر تبدیل به یکی از معروفترین داستانهای شاهنامه شد یعنی (نبرد رستم و سهراب)، که جنگ رستم و سهراب یا نبرد رستم و سهراب یا داستان رستم و سهراب از تلخترین داستانهای شاهنامه فردوسی است.
رستم و سهراب یکی از غم انگیزترین داستان های شاهنامه است. فیلم رستم و سهراب در دهه سی هجری خورشیدی در ایران ساخته شد. اما زیباترین اثر از داستان غم انگیز رستم و سهراب از شاهنامه فردوسی در دهه پنجاه خورشیدی در تاجیکستان به کارگردانی بوریس کیمیاگروف ساخته شد. فیلم زیبای (رستم و سهراب) محصول تاجیکستان به کارگردانی بوریس کیمیاگروف. از داستان رستم و سهراب آثار زیادی ساخته شده است. مانند: فیلم رستم و سهراب، کارتون رستم و سهراب، انیمیشن رستم و سهراب، کتابهای زیادی از داستان رستم و سهراب و همچنین موسیقی و اپرای رستم و سهراب. اپرای رستم و سهراب توسط استاد چنکواریان ساخته شده است. نقاشی های زیادی هم از داستان غم انگیز رستم و سهراب از شاهنامه فردوسی همچنان برای ما باقی مانده است. رزم رستم و سهراب از زیباترین و غم انگیزترین داستان های شاهنامه فردوسی است. اگر دوست دارید داستان رستم و سهراب را بدانید میتوانید به این ویدیو از دیپ استوریز مراجعه کنید در این ویدیو ما (داستان رزم رستم و سهراب) را تعریف کردیم. داستان رستم و سهراب داستانی است برای بزرگترها و همچنین کوچکترها از داستانهای فاخر ادبیات فارسی و همچنین تاریخ ایران است. مکان داستان رستم و سهراب مرز ایران و توران است و درناحیه‌ای رخ میدهد که تورانیان به قلب ایرانیان هجوم آورده بودند. در این ودیوی از داستانهای شاهنامه فردوسی که به (داستان رستم و سهراب) پرداختیم از خوانش شاهنامه نیز استفاده کردیم. شعر رزم رستم و سهراب نیز در این ویدیو در کنار داستان رستم و سهراب از شاهنامه فردوسی موجود است.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

طراح سهراب، تهمینه، گردآفرید و کیکاووس شاه:
مهدی طالبی
https://www.artstation.com/mahdii

طراح رستم:
وحید بهمنی
https://www.artstation.com/vahidbahmaniart
__________________________________________________________________________________________

اگر طراح هر کدام از طرح‌های استفاده شده در این ویدئو رو میشناسید یا خودتون طراح آثار هستید، به ما ایمیل بزنید تا اسمتون رو به عنوان طراح اعلام کنیم.
If you own any of the arts that we used in this video, or you know the artist of any of them, please contact us via email to give you the credit.
[email protected]

مطالب مرتبط