داستان «سوگ سیاوش»: داستانهای شاهنامه فردوسی – قسمت شانزدهم

جستجوی توفیدز

داستان «سوگ سیاوش»: داستانهای شاهنامه فردوسی – قسمت شانزدهم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 رای)
Loading...

در این ویدیو از دیپ استوریز دوباره به سراغ داستانهای شاهنامه رفتیم. داستانهای شاهنامه فردوسی از زباترین و پرمعناترین داستانها در تاریخ ادبیات فارسی و همچنین ادبیات جهان هست از داستانهای شاهنامه فردوسی فیلمها و مستندات و همچنین سریالهای زیادی تولید شده است اما شاهنامه فردوسی را تنها نباید برای ایران دانست شاهنامه فردوسی مجموعه ای از داستانهای و قصه های جالب و همچنین حماسی است که میتواند برای بسیاری از ملتها و مردمان جهان جالب آموزنده باشد به همین دلیل در سراسر دنیا انسانهایی را میبینیم که به شاهنامه فردوسی علاقه دارند و شاهنامه فردوسی را ارج مینهند به قول نویسنده بزرگ تریکه، اورهان پاموک، شاهنامه فردوسی دریایی از داستان است.
نا داستانهای شاهنامه فردوسی را از ابتدا آغاز کردیم و تمامی داستانهای شاهنامه فردوسی را دسته بنده و قسمت بندی کردیم که شما میتوانید به راحتی هر کدام از داستانهای شاهنامه فردوسی را تماشا کنید داستانهای شاهنامه فردوسی را ادامه دادیم و رسیدیم به داستان سیاوش از داستانهای معروف در شاهنامه فردوسی. داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی و همچنین شخصیت سیاوش در شاهنامه فردوسی از قسمتهای مهم در ادبیات فارسی است. شاهنامه فردوسی را میتواند دنیایی از داستانهای حماسی در نظر گرفت. داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی را معمولا به عنوان (گذر سیاوش از آتش) و همچنین (سوگ سیاوش)در نظر میگیرند در حالیکه داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی و همچنین شخصیت سیاوش در شاهنامه فردوسی و یا گذر سیاوش از آتش در شاهنامه فردوسی و یا سوگ سیاوش در شاهنامه فردوسی هر کدام به نوعی بخش جداگانه ای از داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی را تشخصی میدهند. به همین دلیل ما در فیلم سیاوش از شاهنامه فردوسی این بخش ها را از هم جدا کردیم و در واقع شبیه به یک پادکست فارسی سریالی شد که در هر قسمت به بخشی از داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی پرداخته ایم. در قسمت قبل به داستان به دنیا امدن سیاوش در شاهنامه فردوسی اشاره کردیم و دیدیم سیاوش از مادری به دنیا آمد که یک رگ آن به خاقان ترک و رگ دیگر آن به فریدون شاه بازمیگشت و کیکاووس شاه تصمیم گرفت با این زن ازدواج کند از ازدواج کیکاووس شاه با این زن فرزند پسری متولد شد که اسم او را سیاوش گذاشتند رستم جهان پهلوان از سیستان سر رسید و تصمیم رفت این فرزند را بزرگ کند که مورد توجه قرار گرفت و سیاوش از شخصیت های مهم شاهنامه فردوسی را به رستم سپردند رستم سیاوش را بزرگ کرد و سیاوش تبدیل به مردی تنومند و جوانی خردمند شد و به نزد پدرش کیکاووس بازگشت در قصر کیکاووس بود که با سودابه نامادری خود روبرو شد. در اینجا یکی دیگر از داستانهای جالب شاهنامه فردوسی اتفاق می افتد و آنهم داستان سیاوش و سودابه است سودابه که نامادری سیاوش و زن کیکاووس است و سودابه نامادری سیاوش در شاهنامه از سیاوش میخواهد که به او نزدیکی کند اما سیاوش نمیپذیرد و نامادری خود یعنی سودابه را از خود دور میکند سودابه تمامی تلاش خود را میکند تا سیاوش را به خود نزدیک کند اما در این راه ناموفق است اگر دوست دارید داستان کامل سیاوش در شاهنامه فردوسی را بدانید و یا اینکه داستان زاده شدن سیاوش در شاهنامه چگونه است و یا داستان گذر سیاوش از شاهنامه فردوسی و همچنین داستان عاشقانه سیاوش و سودابه را بدانید میتوانید ویدیو قسمت قبل را مشاهده کنید که به داستان گذر سیاوش از آتش از شاهنامه فردوسی و همچنین داستان سیاوش و سودابه از شاهنامه فردوسی اشاره کردیم.
در این قسمت از داستانهای شاهنامه فردوسی ما همچنان سیاوش را داریم و همچنین رستم جهان پهلوان هم بخشی از این قسمت از داستان شاهنامه فردوسی است و جنگی که به بین سپاه ایران و سپاه توران بر سر تصاحب بلخ اتفاق می افتد در این ویدیو به این جنگ خواهیم پرداخت.
در این ویدو و در این قسمت از داستانهای شاهنامه فردوسی به بخش پایانی از داستان سیاوش میردازیم که در ادبیات فارسی و در تاریخ ایران معروف است به (سوگ سیاوش) از داستانهای غم انگیز در شاهنامه فردوسی است و از بخشهایی که دردناک است و اشک در چشمان آدم روان میسازد. سوگ سیاوش به داستان غم انگیز مرگ سیاوش در توران زمین میپردازد و سوگ سیاوش یا داستان مرگ سیاوش اشاره به مرگ در غربت دارد و همچنین انتقام جویی برای خون سیاوش ما در ایران گلی داریم به نام (خون سیاوشان) که (گیاه خون سیاوشان) دریشه در داستان سیاوش در شاهنامه دارد اگر دوست دارید بدانید داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی چگونه است و سیاوش در شاهنامه فردوسی چگونه مرد و از دنیا رفت یا اینکه سیاوش در شاهنامه فردوسی چگونه کشته شد، این ویدیو را تماشا کنید که به داستان سیاوش در شاهنامه فردوسی پرداختیم و این قسمت مربوط به «داستان سوگ سیاوش» از «داستانهای شاهنامه فردوسی» میباشد
قسمت اول داستان سیاوش – شاهنامه فردوسی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
قسمت دوم داستان سیاوش – شاهنامه فردوسی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتــــــــــــــــــــــــــــــ
قسمت سوم داستان سیاوش – شاهنامه فردوسی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
طراح سیاوش و کیکاووس شاه:
مهدی طالبی
https://www.artstation.com/mahdii
__________________________________________________________________________________________

If you own any of the arts that we used in this video, or you know the artist of any of them, please contact us via email to give you the credit.
[email protected]

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات