داستان کامل «جنگ جهانی اول»: قسمت دوم – آینده نامعلوم جنگ

داستان کامل «جنگ جهانی اول»: قسمت دوم – آینده نامعلوم جنگ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

داستان کامل «جنگ جهانی اول»: قسمت دوم – آینده نامعلوم جنگ

لینک قسمت اول – جنگ جهانی اول:

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
حمایت اختیاری از دیپ پادکست:
https://www.youtube.com/channel/UCXpLBBvO1JRm4S1_eBa6Zcw/join

Instagram: Https://www.instagram.com/deep.podcast
Telegram Channel: Https://www.telegram.me/deeppodcast
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در جبهه غربی، متفقین خونینترین حملات خودشون رو آغاز کردند هدف این بود که آلمان ها رو در این ناحیه نگه دارند تا فشار از روی نیروهای روس خارج بشه.حملات فرانسوی ها بسیار شدید و مرگ آور بود. بریتانیا هم با استفاده از گازهای سمی به شهر loos حمله کردند . علیرغم پیروزهای اولیه این حملات نتیجه ای نداشت، هر دو طرف درگیری تلفات زیادی رو متحمل شدند.
نیروهای متفقین به salonika در یونان رفتند تا از اونجا یک جبه جدید علیه عثمانی باز کنند و همچنین به صربستان کمک برسونند. اما متفقین بسیار دیر اقدام کردند. بلغارستان هم به نیروهای مرکزی اضافه شد و تا میتونست به صربستان فشار وارد آورد. ظرف دو ماه هر کسی از ارتش صربستان که زنده مانده بود به کوهستانهای آلبانی فرار کرد. خسارات اونها باورکردنی نبود. در پایان جنگ یک سوم ارتش صربستان جون خودشون رو از دست داده بودند. سنگین ترین تلفات در بین ارتش های شرکت کننده در جنگ.
در خاورمیانه، پیشوری انگلیسی ها به سمت بغداد با مقاومت نیروهای عثمانی مواجه شد بریتانیا ناچار به عقب نشینی شد و چند پایگاه خودش رو از دست داد. نیروهای متفقین نواحی نزدیک استانبول رو ترک کردند. 83000 نیروی مسلح مخفیانه منطقه رو ترک کردند حتی یک نفر از اونها هم جا نموند و این یکی از موفق ترین تخلیه های نیروی نظامی در تاریخ جنگها به حساب می ‌آید. درگیریها در نواحی استانبول برای هر دو طرف بسیار خسارت داشت و از هر دو طرف بیش از 250 هزار نفر کشته شدند.
سال 1915 یک سال بسیار بد برای متفقین بود. شکستهای بسیار، کشته های بسیار، بدون یک پیروزی قابل توجه. اما همچنان صحبتی از صلح نبود. تمامی نیروها خودشون رو برای جنگهای شدیدتری در سال 1916 آغاز کرده بودند. تمامی طرفین درگیری اعتقاد داشتند پیروزی در دستان آنهاست.
جنگ جهانی اول قرار بود یک جنگ کوتاه مدت و به یادماندنی باشه. قرار بود جنگی برای خاتمه دادن به تمام جنگها باشه. اما در سال 1916 تجهیزات وارد دنیای جنگ شد که تعداد کشته شدگان رو به میلیون ارتقا داد. بستن راههای دریایی روشی بود که کشورها اتخاذ کردند بر اثر همین روش گرسنگی و فقر در کشورهای درگیر زیاد شد. تعداد زیادی از زنان وارد کارگاه های صنعتی شدند چون مردها باید به جبهه اعزام میشدند و میجنگیدند. همه چیز نشون میداد که جنگ قراره طولانی تر باشه.
یک جنگ فرسایشی:
یک سال و نیم از زمان جنگ گذشت و متفقین همچنان در حال جنگ با قوای مرکزی بودند که اخیرا بلغارستان هم به اونها اضافه شده بود. در پنجم ژانویه، نیروهای اتریش مجارستان به مونتنگرو حمله کردند سه هفته این نبرد طول کشید اما در نهایت مونتنگرو هم سقوط کرد.
در جبهه قفقاز، روسیه یک حمله قافلگیرکننده به عثمانی وارد آورد. عثمانی عقب نشینی کرد و شش هفته بعد روسها شهر اِرزوروم رو فتح کردند. در ماه آوریل بندر تِرابِزون در دریای سیاه نیز به دست روسها افتاد. در همان دوران انگلیس دو قایق موتوری رو به دریاچه Tanganyika در آفریقا منتقل کرد. این قایق ها ده هزار مایل رو طی کردند و در نهایت به مقصد رسیدند تا به کمک نیروهای انگلیسی بیان و این منطقه استراتژیک در اختیار بگیرند. در همان ماه و در کامرون آلمانی نیروهای آلمانی به مدت هجده ماه در کوهستانهای اطراف بسیج شدند. اما نهایتا توسط متفقین شکست خوردند و این کمپین نظامی از بین رفت.
خونین ترین نبرد جنگ جهانی اول:
در جبهه غربی در یک شهری به اسمِ (وِردان – Verdun) نیروهای آلمانی حملات خونینی را علیه قوای فرانسه آغاز کردند. فرمانده آلمانها فردی بود به اسم Erich Von Falkenhayn. این فرمانده میدونست حکومت فرانسه این شهر رو مانند آخرین سنگر میدونه و سقوطش میتونه بسیار موثر باشه. قرار بود آنقدر به این نبرد ادامه دهند تا در نهایت قوای فرانسه فرسوده بشوند و جنگ خاتمه یابد. این نبرد خون بار ترین نبرد در تمام جنگ جهانی دوم. بسیاری از سربازان قبل از اینکه در خط مقدم با هم روبرو شوند جون خودشون رو از دست میدادند.
در بریتانیا، یک میلیون نفر برای حضور در جنگ داوطلب شدند. اما دولت فهمید که این میزان هم کافی نیست. در جبهه غربی برتانیا آخرین کشوری بود که هنوز قدرت نظامی داشت و میتونست برای جناح مخالف خطر آفرینی کنه. فرانسوی ها دست به تولید وسیع کلاههای جنگی زدند چون تعداد سربازان اعزامی روز به روز بیشتر میشد.
بریم به کشور پرتغال که اون هم اعلام بی طرفی کرده بود. انگلیس با پرتغال وارد مذاکره شد تا از این طریق بتونند به آنگولا در آفریقا دست پیدا کننده. آنگولایی که در اختیار پرتغالی ها بود. وقتی مذاکرات به نتیجه رسید، آلمان به پرتغال هم اعلام جنگ کرد.
در جبهه شرقی روسیه چند حمله علیه نیروهای آلمان انجام داد تا فرانسه رو از زیر فشار حملات آلمانی ها در وِردان خارج کنه. اما این حملات یک فاجعه برای روس ها بود. صد هزار نفر از قوای روسیه جونشون رو از دست دادند و اصلا نتونستند جلوی حملات آلمان در وِردان رو بگیرند.
در دوبلین، انقلابیون ایرلندی یک گروه انقلابی علیه قوانین انگلیسی تشکیل دادند. قیامی که به easter rising یا قیام عید پاک معروف شد. اما با ورود نیروهای مسلح انگلیسی راه به جایی نبردند و شوروش آرام شد و تعداد زیادی از انقلابیون به دست انگلیسیها اعداستان کامل جنگ جهانی اول را از طریق این ویدیو میتوانید تماشا کنید
ما در این ویدیو به قسمت دوم از داستان کامل جنگ جهانی اول پرداخته ایم معمولا زیاد به داستان جنگ جهانی اول پرداخته نمیشود

مطالب مرتبط