داستان کامل “جنگ جهانی دوم”: قسمت چهارم – پایان تمدن بشری

داستان کامل “جنگ جهانی دوم”: قسمت چهارم – پایان تمدن بشری به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

داستان کامل “جنگ جهانی دوم”: قسمت چهارم – پایان تمدن بشری

حمایت اختیاری از دیپ پادکست:
https://www.patreon.com/deeppodcastiran

Instagram: Https://www.instagram.com/deep.podcast
Telegram Channel: Https://www.telegram.me/deeppodcast
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
کنفرانس تهران
در پاییز 1322 خورشیدی که 1943 میلادی میشه سران سه کشور متفقین یعنی چرچیل، روزولت و استالین کنفرانس محرمانه ای رو در تهران برگزار کردند. هدف توافق بر سر چهره جهان پس از جنگ جهانی دوم بود. ایران در اون دوران همچنان در اشغال بریتانیا و شوروی بود. در این کنفرانس هر سه دولت توافق کردند که خاک ایران رو پس از جنگ باید ترک بشه. استقلال و تمامیت ارضی ایران باید حفظ بشه و استالین بعد از شکست آلمان باید در جنگ با ژاپن به آمریکا کمک کنه. از طرفی هیچ مرزی در دنیا نباید تغییر کنه..
1944
بعد از نبرد کورسک دیگه المانی ها نمیتونستند هیچ حمله ای رو شروع کنند. اونها شدیدا تجهیزاتشون رو از دست داده بودند و فقط در پشت جبهه ها دفاع میکردند. حالا نوبت متفقین بود که حمله کنند. بعد از ماه ها جنگ در ایتالیا، آمریکایی ها در 4 ام ژوئن 1944 وارد رم شدند. ایتالیا به دست متفقین افتاد. متفقین تصمیم گرفتند از غرب وارد فرانسه و آلمان بشن و کار آلمانی ها رو یکسره کنند. اونها دو گروه شدند. قرار شد یک گروه از بندر کَلِی calais و Boulogne وارد فرانسه بشن و گروه دیگه از جنوب غربی وارد نورماندی بشن. اما حمله calais حمله واقعی نبود.
در آپریل و می 1944 بیش از 11 هزار هواپیمای بمب افکن، 200 هزار نقطه استراتژیک آلمان ها در فرانسه رو بمباران کردند. آلمان ها با 300 لوفت وافه ای که در جبهه غربی براشون باقی مونده بود باید با 11 هزار هواپیمای جنگی متفقین روبرو میشدند.
بعد از حمله فریب دهنده شمال، حمله واقعی آغاز شد. نیروهای انگلیسی، آمریکایی و کانادایی از جنوب و از پنج جهت وارد فرانسه شدند. در اکثر جاها با تلفات فراوون مواجه شدند. سواحل نورماندی قرمز شده بود. اما آمرکیایی ها در غرب با هیچ مقاومتی روبرو نشدند و هیچ خط دفاعی آلمانی در اونجا نداشتند. سرانجام با تلفات فراوان نیروهای متفقین وارد خاک فرانسه شدند. همه نیروها از هر پنج بندر به هم پیوستند و شروع به پیشروی در خاک فرانسه کردند اما همچنان مقاومت شدید آلمان ها مواجه بودند.
در این دوران انگلیسی ها تونسته بودند انیگما کد آلمانی ها رو رمزگشایی کنند. هیتلر دستور یک ضد حمله رو به آلمان ها داده بود تا نیروهای آمریکایی رو محاصره کنند. اما با رمزگشایی دستور این حمله، آمریکایی ها به راحتی آلمان ها رو شکست دادند.
در 18 اگوست نیروهای فرانسوی به پاریس رسیدند. درگیری شدید خیابانی بین متفقین و فرانسوی ها در پاریس درگرفت. در نهایت در 23 آگوست 1944 متفقین پاریس رو آزاد کردند.
ترور هیتلر
در 20 ام جولای برخی از فرماندهان آلمان تصمیم گرفتند هیتلر رو ترور کنند و به این وضعیت پایان بدن. اونها بمبی رو در میز هیتلر کار گذاشتند. اما به طرز معجزه آسایی هیتلر از این ترور جان سالم به در برد. 3 نفر از افساران حاضر در جلسه کشته شدند اما هیتلر فقط جراهت کوچکی در دستش ایجاد شد. هیتلر باور داشت که زنده موندنش به این معنیه که سرنوشت میخواد اون پیروز جنگ باشه. به دنبال این ترور همه افسرانی که بیم این میرفت در این ترور نقش داشته باشند اعدام شدند. یکی از اون ها اروین رومل بود فرمانده مورد علاقه هر دوطرف جنگ. به رومل پیشنهاد دادند برای حفظ ابروی نازی ها در ازای تضمین برای امنیت خانوادش، خودکشی کنه. رومل پذیرفت و در صحرا خودکشی کرد.
سلاح های نسل آینده نازی ها
آلمان ها همیشه یکی از برترین کشورها در زمینه علم بودند. بیشتر پیشرفت علمی بشر در قرن بیستم رو مدیون آلمان ها هستیم.
با رسیدن متفقین به شمال فرانسه، آلمان ها از یک سلاح جدید رونمایی کردند. V1. اولین موشک کروز در تاریخ. این موشک ها میتونستند از آلمان هرجایی از انگلیس رو مورد هدف قرار بدن. در این دوران هیتلر بیش از 2500 عدد از این بمب ها رو به سمت انگلیس شلیک کرد. لندن تقریبا با خاک یکسان شده بود. هر روز صدها بمب در جای جای انگلیس منفجر میشد.
اونهایی که در انگلیس زنده موندند با سلاح جدید دیگه ای روبرو شدند که باور کردنش در اون زمان اصلا آسون نبود. یک سلاح سری دیگه از طرف آلمانی ها. V2. اولین موشک بالستیک جهان. هیچ سیستم دفاعی برای مقابله با V2 وجود نداشت. V2 فقط در 3 دقیقه از آلمان به انگلیس میرسید. انگلیسی ها فقط میتونستند نابودی کشورشون با این سلاح رو تماشا کنند. هیتلر 1500 عدد از این موشک v2رو به سمت انگلیس شلیک کرد. اینکه یک روزی این موشک بتونه یک کلاهک هسته ای رو حمل کنه بزرگترین ترس متفقین بود. چیزی که نازی ها بسیار به اون نزدیک شده بودند.
جنگ جهانی دوم جون بیش از 50 میلیون انسان رو گرفت. بیشتر اونها شهروندان بیگناه بودند. میلیون ها نفر بیخانمان شدند. حدود 4 میلیون هندی و بنگلادشی بخاطر سیاست های چرچیل براثر قحطی و گرسنگی مردند. بیشترین تلفات رو روس ها دادند با 20 میلیون کشته. هزاران ژاپنی تا سالها بعد رنج اثرات رادیواکتیو رو روی بدنشون حس میکردند. تعداد یهودی و ضد نازی در کمپ های نازی ها سوزانده شدند و یا از گرسنگی مردند. بسیاری از آلمانی ها برای بردگی به مزارع پنبه فرستاده شدند چیزی که 200 سال پیش آمریکا برای از بین بردنش جنگیده بود.نیروهای شوروی بعد از فتح برلین به زنان آلمانی تجاوز کردند.
قرن ها تلاش انسان برای تمدن بشری کاملا فراموش شده بود. قرارداد صلح امضا شد اما به سرعت بعد از این جنگ، جهان درگیر جنگ تازة دیگری شد. جنگ سرد.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
چرا جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
جنگ جهانی دوم:
قسمت اول:

قسمت دوم:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:
https://youtu.be/BWMGGzW6tV0

مطالب مرتبط