صدام حسین: جلاد بغداد

صدام حسین: جلاد بغداد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

صدام حسین: جلاد بغداد

حمایت اختیاری از دیپ پادکست:
https://www.patreon.com/deeppodcastiran

Instagram: Https://www.instagram.com/deep.podcast
Telegram Channel: Https://www.telegram.me/deeppodcast
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در این ویدیو از دیپ پادکست به سراغ زندگینامه صدام حسین التکریتی رفتیم. اما به راستی «صدام حسین» که بود و صدام حسین چه کرد داستان جنگ ایران و عراق در زمان صدام حسین چه بود؟ آیا صدام حسین در عراق شخص محبوبی است؟ صدام حسین چه بر سر مردم ایران آورد؟ صدام حسین چه بر سر مردم عراق آورد؟ صدام در روستای العوجه در نزدیکی تکریت در عراق متولد شد. مادر «صدام» قصد داشت صدام حسین را در همان زمانیکه صدام حسین التکریتی نوزاد بود از بین ببرد. اما مادر صدام حسین را سقط نکرد و چنانچه در زندگینامه «صدام حسین» مطالعه میکنیم صدام حسین بعد ها زندگی کرد و صدام حسین بعد از یک کودتای ناموفق به عضویت حزب بعث در آمد. صدام حسین شخصیتی سکولار داشت. صدام حسین خشن بود و صدام حسین بر رسیدن به اهدافش اعتقاد داشت باید وارد فاز خشنوت بشه و عراق در دوران صدام حسین حال و روز خوبی نداشت
صدام حسین دیکتاتور خشن بغداد بود و صدام حسین در طول دوران حکومتش بر عراق هم جنگ ایران و عراق را صدام حسین آغاز کرد و هم جنگ عراق با کویت را و صدام حسین در بمباران شیمیایی حلبچه نقش بسیار مهمی داشت. این صدام حسین بود که بمباران شیمیایی را حلبچه را رقم زد صدام حسین کرد های عراق را قتل عام کرد و صدام حسین جنگهای زیادی در خاورمیانه به راه انداخت. اما صدام حسین در زمینه به قدرت رسیدن در عراق هم داستانهای عجیبی دارد. صدام حسین فردی بود اما اگر میخواهید بدانید صدام حسین التکریتی چگونه به قدرت رسید و یا اینکه «صدام حسین» چگونه رئیس جمهور عراق شد میتوانیم نگاهی به زندگینامه صدام حسین بیاندازیم. زندگینامه صدام حسین التکریتی اطلاعات زیادی به ما میدهد. آیا واقعا باید بدانیم صدام حسین که بود و چه کرد؟ صدام حسین چه نقشی در جنگ ایران و عراق داشت؟ جنگ ایران و عراق برای چه اتفاق افتاد؟ این صدام حسین بود که سربازان ایرانی را بمباران شیمیایی کرد و کشورهای غربی سلاح های زیادی به سمت صدام حسین روانه کردند.
به مدت 23 سال دیکتاتور خشن، صدام حسین، عراق رو با مشتی آهنین هدایت میکرد. در طول این دوران دست به جنایات وحشتناکی زد، علیه کردهای عراق، علیه اعراب عراق و علیه مردم ایران. خشم او حد و حدودی نداشت. اون رویای حکومت بر جهان عرب را داشت اما در نهایت با پایانی تلخ و تحقیرآمیز روبرو شد.
در همان دوران کودکی صدام به نزد داییش (خیرالله طلفاح) رفت و در همانجا رشد کرد. دایی خیرالله یک ملی گرای عرب با تفکراتی فاشیستی بود و حتی در سال 1940 جزوه ای رو به چاپ رسوند با این عنوان : سه چیز که خدا نباید می‌آفرید: ایرانی ها، یهودی ها و مگس. خیرالله علاقه زیادی به پروپاگاندای نازی ها و آثار جوزف گوبلز داشت و تحت تاثیر همین پروپاگاندا نفرت عجیبی از یهودی ها پیدا کرد بوده و جزوه‌اش رو هم به شیوه پروپاگاندای نازی ها نوشته بود. در بخشی از این کتاب اینطور اومده:
یک سال قبل از این کودتا صدام حسین به عضویت حزب بعث در اومده بود. حزب بعث یک حزب سکولار، تند رو و ملی گرا بود. بعد از این کودتا بود که اعضای حزب بعث به فکر تسلط بر کل کشور افتادند. صدام در این دوران تنها 22 سال سن داشت. اما خواسته های بسیار بزرگی داشت. در این سن برای صدام ماموریت بزرگی در نظر گرفتند. قرار بر این شد که اعضای حزب بعث ژنرال قاسم رو ترور کنند و بعد هم عراق رو در کنترل خودشون بگیرن. مامور ترور کسی نبود جز صدام حسین 22 ساله. صدام عملیات رو انجام داد اما این ترور ناموفق بود و در جریان عملیات پای صدام زخمی شد.
صدام در تاریخ 30 دسامبر 2006 در ساعت 6:07 به وقت محلی به دار آویخته شد. مرگ صدام باعث خوشحالی خیلی ها شد. مردم ایران در کوچه و خیابان ها گل و شیرین پخش میکردند در مناطق شیعه نشین عراق جشن بر پا شد، کویت از اعدام صدام استقبال کرد و کورد ها در سراسر جهان، از اعدام صدام خوشحال شدند. از اون طرف مردم در فلسطین برای صدام خیمه عزا بر پا کردن و قذافی در لیبی سه روز عزای عمومی اعلام کرد. اتحادیه اروپا هم از اعدام صدام استقبال نکرد اما به رای دادگاه احترام گذاشت.
صدام حسین از یک روستای کوچک ظهور کرد، قدرت اول در عراق شد و تمام مخالفانش رو سرکوب کرد با جنگهایی که راه انداخت 100 ها هزار نفر رو به کام مرگ کشید و با سلاح کشتار جمعی هموطنان خودش رو قتل عام کرد. عراق بعد از صدام هم مکان امنی نشد. بعد از صدام گروه های مختلفی در عراق شکل گرفتند و جنگ و خونریزی در عراق تا به امروز ادامه دارد.
در دوم آگوست 1990 صدام به کویت حمله کرد. 100 هزار نیروی عراقی کویت رو اشغال کردند در جریان این جنگ بود که دوستان قدیمی صدام تبدیل به دشمنانش جدیدش شدند از عربستان و مصر گرفته تا آمریکا و روسیه همه گی این تهاجم رو محکوم کردند یک ائتلاف جهانی علیه صدام حسین شکل گرفته بود. صدام فکرش رو نمیکرد آمریکا علیه ش دست به اقدام بزنه. اما در ژانویه 1991 (عملیات طوفان صحرا) انجام شد ارتش قدرتمند آمریکا که صدام بارها گفته بود ترسی از اونها نداره، تنها ظرف 100 ساعت دمار از روزگار ارتش صدام در آورد. کویت توسط آمریکایی ها آزاد شد و اشغالگران حزب بعث به خونه هاشون برگشتن.
در این دوران صدام دروازه پیروزی رو در مرکز شهر بغداد بنا کرد. در اطراف این دروازه کلاه خودِ سربازان کشته شده ایرانی رو گذاشته بود و این رو نمادی از پیروزی میدونست. با پایان جنگ صدام قصد داشت عراق رو وارد دوران جدیدی کنه. صدام در این دوران بسیار به تاریخ اهمیت میداد و مدام صحبت از گذشته با شکوه باستانی میکرد. حتی شهر باستانی بابِل رو از نو ساخت و خودش رو میراث دارِ بابلیان معرفی کرد. اسمِش رو در همه جای عراق میشد دید. نقاشی و مجسمه های صدام رو در همه جا عراق میشد دید در سالروز تولدش ه

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها