فوری : حمله گسترده و مجدد طالبان به ایران | واکنش عجیب اردوغان در حمایت از طالبان

فوری : حمله گسترده و مجدد طالبان به ایران | واکنش عجیب اردوغان در حمایت از طالبان به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

فوری : حمله گسترده و مجدد طالبان به ایران | واکنش عجیب اردوغان در حمایت از طالبان

Join this channel to get access to perks:
https://www.youtube.com/channel/UCdzx4555tCT_oaqqW1hN_8g/join
شرایط منطقه در حال تغییر است…

هیثم بن طارق، سلطان عمان، یکشنبه ۶ خرداد به تهران سفر می‌‌کند؛ سفری که بنا به اعلام مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه ایران، هدف آن توسعهٔ مناسبات جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه است.

اما اهمیت این سفر به نظر می‌رسد بیش از این باشد، به‌ویژه به‌خاطر خبرهایی که چند روز پیش از انجام سفر درباره تلاش‌های عمان برای میانجی‌گری میان ایران و مصر منتشر شد.

سلطان عمان هفته گذشته به مصر رفته بود. پس از این سفر روزنامه نشنال امارات به‌نقل از دو مقام مسئول مصری نوشت که روابط قاهره با تهران از موضوعات مطرح‌شده در دیدار سلطان عمان با رئیس‌جمهوری مصر بود.

بنا بر این گزارش، طبق توافقات اولیه قرار است ایران و مصر طی چند ماه آینده برای تبادل سفیر اقدام کنند. همچنین توافقی اصولی برای دیدار میان عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر، و ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، به دست آمده است؛ دیداری که احتمالا تا پایان سال میلادی جاری صورت گیرد.

قطع روابط ایران و مصر پس از پیروزی انقلاب اسلامی
از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری روح‌الله خمینی در سال ۱۳۵۷، کانال روابط میان ایران و مصر بدون رفت‌وآمد شد. محمد انور سادات، رئیس‌جمهور وقت مصر، مخالفت خود را با انقلاب اسلامی اعلام کرد و پس از آن‌که بسیاری کشورها درهای خود را در به روی محمدرضا پهلوی بستند، این سادات بود که از او به‌گرمی استقبال کرد و پس از مرگش هم تشییع جنازه با تشریفات نظامی برایش ترتیب داد.
© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط