لحظه به لحظه با جلسه شوای عالی امنیت ملی! شمخانی : متاسفانه تا آن روز سیاه چیزی باقی نمانده است

لحظه به لحظه با جلسه شوای عالی امنیت ملی! شمخانی : متاسفانه تا آن روز سیاه چیزی باقی نمانده است به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

لحظه به لحظه با جلسه شوای عالی امنیت ملی! شمخانی : متاسفانه تا آن روز سیاه چیزی باقی نمانده است

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

لحظه به لحظه با جلسه شوای عالی امنیت ملی! شمخانی : متاسفانه تا آن روز سیاه فاصله زیادی باقی نمانده است

درود…. جنگ اوکراین و هجوم تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه به سبب تهاجمش به این کشور، بر جغرافیای روابط بین‌الملل با تمرکز تأثیر گذاشته است. یکی از تاثیرهای مهم این اتفاق این است که ج ا دیگر نمی تواند مانند گذشته به روس ها تکیه کند و حتی شاید دوستی با روس ها بیشتر به ضرر این رژیم برای روابط بین المللش تمام شود. و به همین دلیل است که همانطور که در خبر ها شنیدیم، امروز جلسه شورای عالی امنتی ملی با حصور نمایندگگان جنگ روسیه و اوکراین و و بیت خامنه ای تشکیل شد. اگرچه که این جلسه پشت درهای بسته بود، اما تنها چند نقل قول از این جلسه ، کافیست تا متوجه شویم که شرایط ج.ا برخلاف آنچه سعی می شود در رسانه های طرفدار رژیم منعکس شود، تا چه اندازه بحرانی است.
محسن دهنوی نماینده کجلس که در این جلسه حضور داشته ، در مقابل خبرنگاران گفت که آقای شمخانی نگران روزسیاهی هستند که انتظار ما را می کشد. او در ادامه از پاسخ دادن در مورد جزئیات این روز سیاه تفره رفت اما در عین حال گفت که شاید دولت مجبور شود مدتی سیاست های انقباضب در پیش بگیرد و مردم هم باید تحمل کنند. در همین رابطه «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی، امروز پنجشنبه گفته است که آمریکا اراده‌ای برای دستیابی به توافق قوی ندارد و مذاکرات وین هر ساعت پیچیده‌تر می‌شود. اظهارات شمخانی در حالی مطرح شده است که روز گذشته «علی باقری کنی»، مذاکره کننده ارشد ایران پس از ترک مذاکرات، سفری کوتاه به تهران بار دیگر وارد وین شده است.
علاوه بر این اختلافات، درخواست اخیر روسیه برای تضمین کتبی از آمریکا در خصوص معافیت از تحریم‌ تجارت با ایران که به تحریم این کشور پس از حمله‌اش به اوکراین ارتباط دارد، نیز احیای برجام را در ایستگاه پایانی پیچیده‌تر کرده است.
صابر خزایی سخنگوی دفتر شمخانی در این مورد گفته است که متاسفانه سناریویی که ممکن است اتفاق بیافتد این است که نه تنها برجام امضا نشود بلکه ما حمایت شرق را هم ممکن است از دست بدهیم و آن زمان است که حتی تامین کالاهای اساسی هم با مشکل مواجه می شود.
دشواری ها در روابط بین الملل و ماجرای برجام در حالی روز به روز بیشتر می شود که علی خامنه ای رهبر خودحوانده جمهوری اسلامی در جمع اعضای مجلس خبرگان و قبل از تشکیل جلسه فوری شورایهالی امنیت ملی گفت -«پیشنهادهایی نظیر صرف‌ نظر کردن از حضور منطقه‌ای برای ندادن بهانه به دست دشمن و یا انصراف از پیشرفت علمی در زمینه هسته‌ای ضربه به قدرت ملی است». و مذاکره کنندگان نباید زیر بار آنها بروند. او همچنین گفت که -«حضور منطقه‌ای به ما عمق راهبردی و قوت بیشتر ملی می‌دهد چرا از آن صرف‌ نظر کنیم؟» این سخنان در خالی است که ج.ا نشان داده که تنها هر زمان که آمریکایی ها به او میدان داده اند توانسته در منطقه قدرت نمایی کند و در سوریه هم با پشتیابنی روس ها دست به عملیان می زد . دو عاملی که اکنون از هر دو مورد مخروم شده است.
علی خامنه ای همچنین در ادامه گفت که – «کوتاه آمدن در مقابل آمریکا یا هر قدرت دیگر برای مصون ماندن از تحریم، خطایی بزرگ و ضربه به قدرت سیاسی است و ساده‌لوحانه‌تر و ناشیانه‌تر از پیشنهاد کسی که می‌گوید قدرت دفاعی را برای حساس نشدن دشمن، کاهش دهیم وجود ندارد».
– این ادعاهای پوچ درباره «قدرت ملی» در حالیست که بر اساس سیاست «نگاه به شرق» که از سوی خامنه‌ای تبلیغ و تحمیل می‌شود، جمهوری اسلامی با ایرانفروشی به نوکر و رعیت حکومت کمونیست جمهوری خلق چین و روسیه‌ی پوتین تبدیل شده است!
و از طرف دیگر بر مبنای این سخنان بی پایه ، و سیاست های غلط روز به روز شایط مردم در ایران سخت تر می شو د و به همین دلیل است که علی شمخانی در جلسه شورای عالی امنیت ملی به صراحت به همکیشان خودش در رژیم می گوید که آقایان! متاسفانه تا آن روز سیاه فاصله زیادی باقی نمانده است. اتفاقی که ححتی در واکنش روزنامه ها به اخبار اخیر نیز می توان یافت.

مطالب مرتبط