نتایج جالب یک نظر سنجی و اعلام انزجار از زبان تازی

نتایج جالب یک نظر سنجی و اعلام انزجار از زبان تازی به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

نتایج جالب یک نظر سنجی و اعلام انزجار از زبان تازی

در طول دوران دبیرستان کدوم درس از همه مزخرفتر بود؟

نتایج جالب یک نظر سنجی فیسبوکی، حاکی از آن است که زبان تازی (عربی) با اختلافی فاحش، منفورترین درس دوره دبیرستان در ایران شناخته می شود.

این نتیجه در حالی به دست آمده که میزان آرای داده شده به زبان تازی به عنوان مزخرفترین درس دوره دبیرستان چیزی بیش از 11 برابر درس دینی است که در جایگاه دوم این نظر سنجی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که تا کنون از 54،067 نفری که در این نظر سنجی شرکت نموده اند، سهم زبان عربی چیزی نزدیک به 40،000 رای ، یعنی در حدود 74% کل آراست و پس از آن درس تعلیمات دینی قرار گرفته که با آرای تقریبی 3500، یعنی کمتر از 6.5% کل آرا را به خود اختصاص داده است.

شاید این نظر سنجی برای بسیاری از ما یادآور گذر کند و کسالت آور زمان در کلاسهای خشک، عذاب آور و اجباری یادگیری زبانی باشد که نه به لحاظ تاریخی و نه به لحاظ شیرینی و حلاوت و نه حتی از نظر کاربردی، کوچکترین شوق و انگیزه ای را در ما برای فراگیری نمی انگیخت و فقط وفقط شور و انرژی جوانی ما را به دلایل کاملا مذهبی و اسلامی در خود می کشت.

همینطور که در خاطرات خود عمیق تر می شویم، کتابهای زبان عربی دوران راهنمایی در خاطرمان تداعی می شوند که تصویر آن دجال بزرگ بر صفحه اول آن به چشم می خورد و در زیر آن عبارتی از وی درج شده بود که : “نظر به اینکه قرآن به زبان عربی است، بر ما نیز بایسته است که به زبان تازی مسلط شویم.”

زبانی که حتی یادگیری اصول اولیه آن در کتب درسی نیز بر پایه خشونت بنیاد نهاده شده بود :
“ضرب زید عمر” (زید عمر را زد)!

و ما کودکانی معصوم بودیم که اندر عوالم پاک و بی آلایش خود هیچگاه نمی توانستیم ربط این مسئله ضد و نقیض در کتاب تاریخ -حمله اعراب به سرزمین خود- و اجبار در فراگیری زبان عرب را درک کنیم ….

لازم به ذکر است در این نظرسنجی، درس زبان (زبان انگلیسی) با فاصله ای بسیار زیاد در رده انتهایی قرار گرفته و این خود بیانگر این است که دلیل ما در نه گفتن و اعلام انزجار از زبان عربی، نه از بابت سختی و مشقت در یادگیری زبان دوم ، بلکه ریشه در دلایلی دیگر دارد.‬

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها