هیتلر چقدر به «بمب اتم» نزدیک شده بود؟

هیتلر چقدر به «بمب اتم» نزدیک شده بود؟ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

هیتلر چقدر به «بمب اتم» نزدیک شده بود؟

حمایت اختیاری از دیپ پادکست:
https://www.patreon.com/deeppodcastiran

Instagram: Https://www.instagram.com/deep.podcast
Telegram Channel: Https://www.telegram.me/deeppodcast
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
هیتلر و بمب اتم واقعا هیتلر یا آدولف هیتلر چقدر به بمب اتم نزدیک بود؟ آلمان نازی و آدولف هیتلر چقدر به بمب اتم نزدیک بودند؟ آیا هیتلر بمب اتم داشت؟ آیا آلمان نازی در جنگ جهانی دوم بمب اتم داشت؟ بمب اتم چگونه ساخته میشود؟ راز بمب اتم چیست؟ انرژی هسته ای چه تاثیری در جهان دارد؟ بمباران هیروشیما و ناکازاکی چه تاثیری بر جهان گذاشت؟ چرا آمریکا کشور ژاپن را بمباران اتمی کرد؟ بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی یک فاجعه در تاریخ بشریت بود؟ اما آدولف هیتلر که بود؟ داستان جنگ جهانی دوم چیست و چه راز هایی در جنگ جهانی دوم نهفته است؟ آدولف هیتلر کجای جنگ جهانی دوم قرار دارد؟ آیا آلمان نازی توانسته بود بمب اتم بسازد؟ آیا آلمان نازی توانسته بود به بمب هسته‌ای دست پیدا کند؟ بمب هسته ای چگونه ساخته میشود؟ اورانیوم غنی شده به چه کاری می آید؟ چرا بمب هسته ای خطرناک است؟ چرا بمب اتمی خطرناک است؟ نقش بمب هسته ای در جنگ جهانی دوم چه بود؟ داستان کامل «جنگ جهانی دوم» چه بود؟ چه دولتهایی در «جنگ جهانی دوم» پیروز شدند؟ چه دولتهایی در جنگ جهانی دوم شکست خوردند؟ متفقین در جنگ جهانی دوم چه کشورهایی بودند؟ متحدین در جنگ جهانی دوم چه کشورهایی بودند؟ متفقین و متحدین در جنگ جهانی دوم چه کشورهایی بودند؟ آیا هیتلر آدم خوبی بود؟ هیتلر دقیقا چه کار کرد؟ آلمانی نازی چگونه کشوری بود؟ جنگ جهانی دوم و ایران چه گونه پیش رفت؟ شکست آلمانی نازی در جنگ جهانی دوم چه تاثیری بر اروپا گذاشت؟ اردوگاههای کار اجباری در آلمان نازی بسیار وحشتناک بودند. ما در دیپ پادکست داستان کامل جنگ جهانی دوم را تعریف کردیم و حال در ادامه دانستنی ها در مورد جنگ جهانی دوم به سراغ یک موضوع در مورد «آدولف هیتلر» رفتیم ما قبلا در دیپ پادکست به زندگینامه «آدولف هیتلر» پرداختیم و اگر میخواهید بدانید آدولف هیتلر که بود و آدولف هیتلر چه کرد میتوانید داستان زندگینامه آدولف هیتلر از کانال دیپ پادکست رو مشاهده کنید. جنگ جهانی دوم و جنگ جهانی اول روابط بسیار نزدیکی با هم دارند مخصوصا باید این را در مورد تاریخ جنگ جهانی دوم و همچنین تاریخ معاصر در اروپا و تاریخ بمب اتمی و تاریخ بمب هسته‌ای یادآور شویم که در عهدنامه صلح ورسای نقش مهمی در جنگ جهانی داشته است و آدولف هیتلر و همچنین وینستون چرچیل بسیار در جنگ جهانی دوم و بمب اتم در جنگ نقش مهمی داشتند.. بمب هسته ای بسیار مهم است انرژی هسته ای بسیار مهم است بسیاری از کشورهای جهان هیچگونه بمب هسته ای ندارند و بسیاری از کشورهای های جهان بمب اتمی ندارند. اما قدرتهای اتمی جهانی چه کشورهایی هستند؟ قدرتهای هسته ای جهان چه کشورهایی هستند؟ چه کشور هایی بمب اتمی دارند؟ چه کشورهایی بمب هسته ای دارند؟ کشورهایی که بمب اتمی دارند عبارتند از: آمریکا، اسراییل، انگلیس، فرانسه، هندوستان، کره شمالی، چین و پاکستان در این بین ایران هم به دنبال قدرت هسته ای است و شاید ایران تبدیل به یکی از قدرتهای نوظهور هسته ای شود و داستان ایران و انرژی هسته ای از داستانهای مهم و اخبار ایران و انرژی هسته ای از اخبار مهم در روز است اما بسیاری از کشورهای جهان بمب هسته ای دارند و بسیاری از کشورهای جهان اورانیوم غنی شده و منبع آب سنگین ندارند به همین دلیل منابع لازم برای بمب اتمی و یا منابع لازم برای بمب هسته ای را ندارند
برای ساخت بمب اتمی مانند اونچیزی که بر سر ژاپنی ها فرود اومد ، آمریکا هزار دانشمند هسته‌ای رو دور هم جمع کرد و یک محیط صنعتی بسیار بزرگ بوجود اومد. برای ساخت بمب اتم ما نیاز به چندین کیلو (پلوتونیوم) و چندین کیلو اورانیوم غنی شده داریم و همچنین محیط بسیار بزرگی که بشه یک انفجار اتمی مهیب رو در اونجا آزمایش کرد.
آمریکا قبل از انفجار ژاپن، بمب های خودش رو به صحرا وسیع نیومیکزیکو برد در همون صحرای نیومکزیکو مشخص شد این بمب چه اثر مخربی داره. انرژی هسته‌ای که از دل انفجار بیرون میزنه به هیچ عنوان قابل کنترل نیست و هر چیزی سر راهش قرار بگیره نابود میشه. چنین چیزهای امکان ندارن ظرف مدت چند ماه در پایان جنگ و در دل زیرزمین های آلمان رخ داده باشند. اما همه اینها دلیل نمیشه که کسی برای ساختش تلاش نکرده باشه.
اما بالاخره چی شد آیا واقعا نازی ها به بمب اتم دست پیدا کرده بودند یا نه؟ دانشمندان آلمانی بیش از اونچه که پیشبینی میشد در ساخت سلاح های قدرتمند پیشرفت کرده بودند. از اون دوران نوشته هایی وجود داره که ادعا میکنند هیتلر به بمب اتم دست پیدا کرده اما تا به امروز هیچ سند فیزیکی از بمب اتم آلمان نازی کشف نشده.
تنها چیزی که میتونیم بگیم همینه که هیتلر خیلی به بمب اتم نزدیک شده بود از طرف دیگه آمریکا هم بمب اتم رو برای برلین میخواست نه ژاپن اما آلمان خیلی سریع سقوط کرد و هیچ بمب اتمی بر سر آلمانی ها فرود نیومد. البته از طرف دیگه آمریکایی ها هم خوش شانس بودند که هیتلر شکست خورد چون خیلی ها اعتقاد دارند هیتلر بمب اتم رو مستقیما قصد داشت در خاک آمریکا فرود بیاره.
آگوست 1945 ، یک روز تلخ در تاریخ بشریت. نیروهای آمریکایی برای انفجار یک بمب آماده میشدند. جهان تا به اون زمان چنین بمب کشنده‌ای ندیده بود. نیروی هوایی آمریکا در مسیر بود تا اولین بمب اتمی رو بر روی ژاپن فرود بیاره. در ششم آگوست شهر هیروشیمای ژاپن با بمب اتمی نابود شد. سه روز بعد ناکازاکی هم بمباران اتمی شد. حدود 220 هزار نفر بر اثر این انفجار مرگبار کشته شدند.
منابع:
https://www.spiegel.de/international/spiegel/the-third-reich
https://www.pbs.org/wgbh/nova/hydro/close.html
https://youtu.be/VcJSBy5m-0s

مطالب مرتبط