ویدیو: مرموزترین نوه خمینی با ژست اپوزیسیون و انتقاد به خامنه ای میدان آمد

ویدیو: مرموزترین نوه خمینی با ژست اپوزیسیون و انتقاد به خامنه ای میدان آمد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

ویدیو: مرموزترین نوه خمینی با ژست اپوزیسیون و انتقاد به خامنه ای میدان آمد

علی خمینی، نوه روح‌الله خمینی، در تازه‌ترین اظهاراتش به اعتراضات سراسری در ایران اشاره کرد و خواستار واگذاری حکومت به «برآیند ملت ایران» شد.

بر اساس گزارش وبسایت جماران، وابسته به بازماندگان روح‌الله خمینی، علی خمینی در یک مراسم مذهبی در شهر نجف عراق گفت: «به خداوندی خدا اگر ما یک جوری بتوانیم همه حکومت را دست برآیند ملت ایران بدهیم، به یقین عرض می‌کنم که بهتر از همه ما اسلام را پیاده خواهند کرد.»

اعتراضات در ایران وارد سومین ماه خود شده است.
بیشتر در این باره:
وال‌استریت جورنال: مقامات ایران برای ساکت کردن معترضان به خانواده‌های خمینی و رفسنجانی متوسل شده‌اند
او با دفاع از اعتراضات سراسری در ایران، ادامه داد: «این ملت صبور ولی معترض است، همه معترضیم.»

در حالی که بر اساس گزارش سازمان‌های حقوق بشری، جمهوری اسلامی در سرکوبی مرگبار حدود پانصد نفر از معترضان را کشته، علی خمینی تاکید کرد: «اعتراض باید وجود داشته باشد. اگر اعتراض نبود و سکوت مرگبار بود، ما باید می‌ترسیدیم.»

او گفت: «اگر مسئولین ما هر غلطی می‌کردند مردم فقط نگاه می‌کردند، باید می‌گفتیم یا این ملت مرده و یا این حاکمیت صدام است که صدا از کسی در نمی‌آید.»

نوه خمینی همچنین از «هویت ایرانی» دفاع کرد و گفت: «هویت ایرانی امتیازاتی دارد و آن را دست‌کم نگیریم.»

حضور و سخنرانی نوه خمینی در نجف در حالی است که پیشتر یک نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی از آیت‌الله سیستانی، مرجع پرنفوذ شیعیان در نجف، نقل کرده که پس از شروع سرکوب اعتراضات «زن زندگی آزادی» گفته است «گوش شنوایی» در حکومت ایران برای پیام‌های او وجود ندارد.

بیشتر در این باره:
نقل قول از آیت‌الله سیستانی: «گوش شنوایی» در حکومت ایران وجود ندارد
با این حال، علی خمینی از عملکرد پدربزرگش دفاع کرد و مدعی شد که نگاه خمینی «به ملت و جامعه راه تعالی ما است» و با پیگیری سیاست‌های خمینی «همه مشکلات حل می‌شود».

علی خمینی پیشتر نیز از عملکرد پدربزرگش دفاع کرده و به عنوان نمونه با انتقاد از انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری درباره اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی در سال ۶۷، از کشتار زندانیان سیاسی آن سال دفاع کرد.

این در حالی است که مردم در جریان اعتراضات سراسری شعارهایی علیه خمینی و خامنه‌ای سرداده‌اند و خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شده‌اند.

Join this channel to get access to perks:
https://www.youtube.com/channel/UCdzx4555tCT_oaqqW1hN_8g/join

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط