پایانِ غم انگیز داستانِ مردی که او هم فریبِ خمینی را خورد

پایانِ غم انگیز داستانِ مردی که او هم فریبِ خمینی را خورد در مجله ویدیویی توفیدز. حاوی اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده.

جستجوی سایت
اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

X

#هوشنگ_ابتهاج #سایه

منبع:
کیهان لندن با تصرف

– امیرهوشنگ ابتهاج با نام هنری «ه.ا. سایه» شاعر و پژوهشگر بیش از هفت دهه در حوزه شعر و ادبیات فارسی فعالیت می‌کرد و در سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۶ خورشیدی مسئول بخش موسیقی رادیو ملی ایران و سرپرست برنامه معروف «گلها» بود.
– هوشنگ ابتهاج در حوزه سیاسی افکار چپگرا و «توده‌ای» داشت و با اینکه پیش از انقلاب۵۷ مانند بسیاری دیگر از هم‌فکران خود به کار و زندگی عادی از جمله در نهادهای دولتی و مؤسساتی مانند رادیو و تلویزیون اشتغال داشتند، به کار در رادیو دولتی ایران مشغول بود، اما پس از انقلابی که حزب توده به شکل تمام‌عیار از آن دفاع می‌کرد، همزمان با قلع و قمع این حزب توسط جمهوری اسلامی، در سال ۱۳۶۲ بازداشت شد و یک سال در زندان بسر برد.
– او درباره دوران زندانش گفته «در زندان بودم و با یک هموطن همبند، ترانه «ایران ای سرای امید» از بلندگوی زندان پخش شد، تا که شنیدم زدم زیر گریه! هم‌بندم گفت: چرا گریه می‌کنی؟ گفتم: شاعر این ترانه منم. گفت: پس تو که این ترانه را سرودی چرا در زندانی؟!»

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ اوت ۲۰۲۲

امیرهوشنگ ابتهاج شاعر و غزلسرای معاصر ایران بامداد چهارشنبه ۱۹ امرداد ۱۴۰۱ در سن ۹۴ سالگی در آلمان درگذشت.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط
اپلیکیشن موبایل توفیدز
مطالب دیگر