پایانِ غم انگیز داستانِ مردی که او هم فریبِ خمینی را خورد

پایانِ غم انگیز داستانِ مردی که او هم فریبِ خمینی را خورد به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

پایانِ غم انگیز داستانِ مردی که او هم فریبِ خمینی را خورد

#هوشنگ_ابتهاج #سایه

منبع:
کیهان لندن با تصرف

– امیرهوشنگ ابتهاج با نام هنری «ه.ا. سایه» شاعر و پژوهشگر بیش از هفت دهه در حوزه شعر و ادبیات فارسی فعالیت می‌کرد و در سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۶ خورشیدی مسئول بخش موسیقی رادیو ملی ایران و سرپرست برنامه معروف «گلها» بود.
– هوشنگ ابتهاج در حوزه سیاسی افکار چپگرا و «توده‌ای» داشت و با اینکه پیش از انقلاب۵۷ مانند بسیاری دیگر از هم‌فکران خود به کار و زندگی عادی از جمله در نهادهای دولتی و مؤسساتی مانند رادیو و تلویزیون اشتغال داشتند، به کار در رادیو دولتی ایران مشغول بود، اما پس از انقلابی که حزب توده به شکل تمام‌عیار از آن دفاع می‌کرد، همزمان با قلع و قمع این حزب توسط جمهوری اسلامی، در سال ۱۳۶۲ بازداشت شد و یک سال در زندان بسر برد.
– او درباره دوران زندانش گفته «در زندان بودم و با یک هموطن همبند، ترانه «ایران ای سرای امید» از بلندگوی زندان پخش شد، تا که شنیدم زدم زیر گریه! هم‌بندم گفت: چرا گریه می‌کنی؟ گفتم: شاعر این ترانه منم. گفت: پس تو که این ترانه را سرودی چرا در زندانی؟!»

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ اوت ۲۰۲۲

امیرهوشنگ ابتهاج شاعر و غزلسرای معاصر ایران بامداد چهارشنبه ۱۹ امرداد ۱۴۰۱ در سن ۹۴ سالگی در آلمان درگذشت.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط