پیشی بینی نخست وزیر انگلیس در مورد سرنگونی خامنه ای

پیشی بینی نخست وزیر انگلیس در مورد سرنگونی خامنه ای به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

پیشی بینی نخست وزیر انگلیس در مورد سرنگونی خامنه ای

#اعتراضات_سراسری #اعتراضات_مردمی #خامنه_ای #فروپاشی

تظاهرات اعتراضی‌ علیه ر ج ا، که از چند سال پیش در ایران وسعت و شدۤت بی‌سابقه‌ای گرفته و به احتمال فراوان سر بازایستادن ندارند و، بر عکس، هر چه بیشتر و گسترده‌تر خواهد شد، نشانۀ دیگری است بر این که کاسۀ صبر اکثریت بزرگ مردم لبریز شده و آخرین نشانه‌های امید و انتظار آنها نسبت به حکومت اسلامی از میان رفته است. در این میان مردمی که از حداقل امکان گردهم‌آئی و سازمان‌دهی برخوردارند، کم و بیش منظم و پی‌گیر، و آنها که از این امکان هم محرومند، در واکنش‌هائی ناگزیر به خیابان می‌ریزند و تا فداکردن جان خود نیز پیش می‌روند. و در هر دو مورد جز با خشونت سازمان یافتۀ حکومت روبرو نمی‌شوند. از اواخر دهۀ شصت و اوایل دهۀ هفتاد که حکومت اسلامی توانائی و ابتکار عمل را در بسیج خیابانی ازدست داد، به تقویت و گسترش روزافزون نیروهای امنیتی و انتظامی خود روی آورد، دستگاها‌ی امنیتی و قضائی خود را هم در خدمت آنها قرار داد و در این کار تا آنجا پیش رفت که در برخی کشورهای دور-و-بر هم به بسیج و سازماند‌هی مزدوران خود پرداخت.
در این میان سوال همیشگی بسیاری از مردم و همچنین وسوال بسیاری از تحلیلگران سیاسی این بوده است که آیا این اعتراضات مردمی در ایران منجر به سرنگونی ر ج ا و رهبر خودکامه آن در آینده ای نزدیک می شود یا خیر.
پاسخ ها به این سوال با توجه به تفاوت های دیدگاه افراد مختلف طیف وسیعی از پیش بینی ها را در خود جای داده است و افراد زیادی در این مورد اظهار نظر کرده اند. اما شاید پاسخ نخست وزیر بریتانیا به این سوال به عنوان فردی که بسیاری از مردم ایران کشورش را یکی از عوامل اصلی وضعیت کنونی می دانند و دخالت های انگلیس در ایران و توطئه های آن ها علیه نظام شاهنشاهی را سبب شرایط تاسف بار ایران می دانند.
در این راستا بوریس جانسون در مصاحبه ای که با شبکه ایتالیایی رای نیوز 24 داشت، و در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه که در مورد اینکه آیا فکر می کند که ر ج ا می تواند با شرایط کنونی و اعتراضات مردمی به حکرمانی اش ادامه دهد گفت که غربی ها و به ویژه انگلیس تا مدتی با توجه به اینکه افکار عمومی در ایران همیشه بر این بود که ما به دنبال تغییر حکومت و بی ثباتی در کشورشان هستیم، سعی کردند تا با حمایت معقول از ر ج ا یه قبات ایران و منطقه کمک کنند. اما این ژیم این روزها آنقدر زیاده روی کرده که نه ما می توانیم با آن ها سازش کنیم و نه مردم ایران. او در ادامه گفت که بنابر این فکر نمی کند که این رژیم بتواند در صورت عدم تغییر رویه مدت زیادی در قدرت بماند.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط