پیغام صریح پوتین به خامنه ای! آیا ایران درگیر جنگ اوکراین خواهد شد؟

پیغام صریح پوتین به خامنه ای! آیا ایران درگیر جنگ اوکراین خواهد شد؟ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

پیغام صریح پوتین به خامنه ای! آیا ایران درگیر جنگ اوکراین خواهد شد؟

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

درود بر شما…. این روزها که احتمالا همه پیگیر اخبار حمله نظامی روسیه به اوکراین هستند، شاید کمتر کسی پاسخ روشنی به این سوال بدهد که اهمیت این اتفاق چیست و این جنگ چه تاثیری بر کشورمان می تواند داشته باشد. قبل از هرچیز شاید بتوان در یک جمله و با زبان ساده گفت که اوکراین دپار همان بدبختی است که ایران دچارش است! البته به شکل دیگر! اوکراین مانند ایران میان شرق و غرب قرار گرفته است. اوکراین غرب، ناتو و آمریکا را انتخاب کرد و این بهانه را به دست دیکتاتوری پوتین داد که شدیدترین واکنش را به این انتخاب نشان دهد. روسیه اول به بهانه رزمایش و بعد به بهانه برقراری صلح وارد خاک اوکراین شد و شد آنچه که اکنون شاهد آن هستیم . شاید اگر از ایرانی های زیادی که به اوکراین رفت و آمد دارند هم بپرسید آن ها نکته جالبی را بگویند و آن این است که اوکراین هم مانند ایران شاهد فساد سیاستمداران و توزیع نا متوازن ثروت است. اما از این هم مه بگذریم، شاید جالب باشد که بدانیم حمله نظامی روسیه به اوکراین، و در پس آن خبری که کمتر به آن پرداخته شد یعنی ورود هواپیماهای جنگنده چین به تایوان ، نشان دهنده تغییر و تحولاتی باشد که در آینده خواهیم شنید. تغییر و تحولاتی که خبرگزاری روسی آر تی از آن تحت عنوان پیغام صریح پوتین به علی خامنه ای رهبر ر ج ا یاد کرد.
در اینجا قبل از اینکه به سراغ نوشته آر تی برویم جا دارد که بگوییم روسیه‌ی امروزی برگرفته از تفکر سوروکوف هست. ایده‌ی حمایت از روس‌ها و جنگ اوکراین و گرفتن کریمه همه از افکار سوروکوف برخاسته. و بسیاری معتقدند که پوتین را هم سوروکوف پوتین کرده است و او در پشت پرده قدرتمند ترین مرد جهان است. هم رمان می‌نویسد و هم صحنه گردان تلویزیون روسیه‌ است، هم جنگ راه میندازه هم شعر می‌گوید و . بیزنس‌من و میلیاردر هم هست.
مردی مرموز، پیچیده و جنجالی که با القاب کاردینال خاکستری کرملین و عروسک‌گردان معروف است. خیلی پیشتر از آنکه دونالد ترامپ، از اصطلاح "اخبار جعلی" استفاده کند، سورکوف در حال تیز کردن شمشیرش بود. امروز، روسیه از تکنیک‌های سورکوف برای ایجاد آشفتگی در د غرب استفاده می‌کند.
یکی از همکاران سابق او می‌گوید: "این خوانش از پست‌مدرنیسم را سورکوف باب کرده و دامن زده است. هیچ چیزی درست نیست. هیچ حقیقتی وجود ندارد و همیشه حقایق جایگزین وجود دارند." او "دموکراسی مستقل" را ابداع کرد، سیستمی که در آن توهم انتخاب دموکراتیک فقط یک نتیجه داشت: ادامه حکومت پوتین.

یکی از همکاران سابق سورکوف درباره او می‌گوید:‌ "سر نخ بسیاری از ساختارهای سیاسی در دستان او بود و آنها را کنترل می‌کرد. این ساختارها به قدری پیچیده بودند که تنها سورکوف می‌دانست هر چیزی کجا قرار دارد: اپوزیسیون، احزاب سیاسی، نمایندگان مجلس، فرمانداران، ایجاد یا تعطیلی جنبش‌های سیاسی یا نهادهای غیردولتی، کلیسا، رسانه‌ها، جامعه مدنی … "
میخاییل خودورکوفسکی، که زمانی ثروتمندترین فرد روسیه بود، سورکوف را به عنوان عضوی از تیم امنیتی خود استخدام کرد. این سرمایه‌دار ثروتمند خیلی زود فهمید که مغز سورکوف خیلی ارزشمندتر از زور بازوی اوست. او سورکوف را به عنوان مدیر روابط عمومی منصوب کرد. سورکوف در این سمت، مهارت‌هایش را در فریبکاری و گمراه‌سازی در تقاطع مبهم تجارت و سیاست پرورش داد.
حال خبرگزاری آر تی در گزارشی می نویسد که بحران اوکراین یک نقطه عطف برای ر ج ا هم شده است. این خبرگزاری می گوید که بخواهیم یا نخواهیم باید باور داشت که ر ج ا و نسبتش لا روسیه چیزی شبیه به 15 سال پیش اوکراین است. این خبرگزاری می نویسد که به ابتکار سورکوف اکنون به ج ا تضمین داده شده است که با با ماند بر سر موضع خود به فروش قابل توجهی از نفت خواهد رسید. در واقع آر تی می گوید که احتمالا موضوع دیدار سرد پوتین و رئیسی هم همین بوده است . وضعیت متشنج روسیه وضعیت بازار نفت را پیچیده کرده است. تنها کشوری که می‌تواند وضعیت نفت در جهان را در کوتاه‌مدت کنترل کند، ایران است. عرضه چند ده میلیون بشکه نفت موجود در کشتی‌های ایرانی در بازار جهانی نفت می‌تواند کمی التهابات را کاهش دهد. اکنون بهترین زمان برای امتیازگیری ایران از غرب است. در واقع غرب می‌تواند با احیای برجام ، نفت بیشتری در بازار عرضه کند و البته روسیه بر آن واقف است. اما قطعا روس ها نمی خواهند که توافقی صورت بگیرد که ج ا روابطش با جهان غرب عادی سازی شود. آر تی می نویسد که روسیه همانطور که برای جنگ با اوکراین سال هاست آماده شده است، برای جنگ با ایران، ترکیه و چند کشور دیگر در مطقه هم آمادگی دارد و این آمادگی در طرحی بزرگ که شرق متحد نام دارد یک بار در کنفرانسی در شهر کازان مطرح شده است.
آرتی می نویسد که این یک پیام صریح و روشن به علی خامنه ای و سران ر ج ا است که یا با جبهه شرق همراهتر خواهند شد و یا اینکه باید منتظر سرنوشتی همجون اوکراین باشند. اتفافی که نتیجه آن روشن است و در خبر دو روز پیش همین کانال هم قیمتی از آن را شنیدیم. و آن این است که در قدم اول ر ج ا 10 هزار سرباز ایرانی را برای اثبات حسن نیست در اختیار روسیه خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط