چگونه «آمریکا» ابرقدرت جهان شد؟

چگونه «آمریکا» ابرقدرت جهان شد؟ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

چگونه «آمریکا» ابرقدرت جهان شد؟

حمایت اختیاری از دیپ پادکست:
https://www.youtube.com/channel/UCXpLBBvO1JRm4S1_eBa6Zcw/join

Instagram: Https://www.instagram.com/deep.podcast
Telegram Channel: Https://www.telegram.me/deeppodcast

_____________________________________________________
Over Time by Audionautix
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0
https://creativecommons.org/licenses/…
Music provided by FreeMusic109 https://youtube.com/FreeMusic109
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در این ویدیو خواهیم دید که چگونه (ایالات متحده آمریکا) تبدیل به ابرقدرت جهان شد. بدون شک آمریکا یکی از قوی‌ترین کشورهای جهان است و حتی به گزارش برخی منابع «آمریکا» قوی ترین کشور جهان است. سالانه از سراسر جهان افراد زیادی هستند که بدنبال مهاجرت و زندگی جدیدی در قاره آمریکا و مخصوصا (کشور آمریکا) میگردند. همه مردم به گونه‌ای رویای خودشان را در «آمریکا» دنبال میکنند. گفته میشود فقط ایالت نیویورک در (ایالات متحده آمریکا) درآمدی چند برابر درآمدکشور روسیه دارد. همین ها باعث شده تا آمریکا (ثروتمند ترین کشور دنیا) نیز باشد. در واقع آمریکا با اختلاف ثروتمندترین کشور دنیا است. آمریکا هم قدرت اقتصادی دارد و هم قدرت سیاسی. اما چگونه «آمریکا» قوی ترین کشور دنیا شد؟
چگونه «آمریکا» ثروتمندترین کشور دنیا شد؟
چگونه «آمریکا» قدرتمندترین کشور دنیا شد؟
چگونه «آمریکا» پولدارترین کشور دنیا شد؟
آیا «آمریکا» قوی‌ترین ارتش دنیا را نیز در اختیار دارد؟ پاسخ تمامی این سوالات در مورد آمریکا را در این ویدیو خواهید دید. زیرا در این ویدو به داستان (قدرت گرفتن آمریکا) خواهیم پرداخت. در واقع (ایالات متحده آمریکا) در گذشته کشوری منزوی بود و چندان تمایلی به شرکت در جنگ های برون مرزی نداشت اما دو جنگ جهانی دنیای آمریکا را تغییر داد. یعنی آمریکا در جنگ جهانی اول و آمریکا در جنگ جهانی دوم به همه نشان داد که آمریکا از نظر جنگی و نظامی میتواند یک کشور مدعی باشد. از تلخترین اتفاقات تاریخ مربوط به بمباران شهرهای هیروشیما و ناکازاکی میباشد که آمریکا دو شهر هیروشیما و ناکازاکی را بمباران اتمی کرد. هرچند که این اتفاق یک جنایت علیه بشر توسط آمریکا بود اما زنگ خطری برای جهان به صدا درآورد و مردم جهان فهمیدند که این آمریکایی که در گذشته چندان در جنگهای خارج از خانه شرکت نمیکرد حالا یک پای جنگ است و میتواند هم جنگ را آغاز کند و هم جنگ را پایان دهد. در ویدیوی مروبط به جنگ جهانی اول هم به طور دقیقتر به نقش آمریکا در آنجا اشاره کردیم. اما نقطه پیشفرفت آمریکا و سکوی پرتاب ایالات متحده آمریکا جنگ جهانی دوم بود. آمریکا یا به عبارتی ایالات متحده آمریکا از جنگ جهانی دوم بسیار پیشرفت کرد و مسیر ابرقدرت شدن آمریکا ریشه در جنگ جهانی دوم دارد. در این جنگ بود آمریکا شروع به تولید کالاهای جنگی و زره‌ای کرد تا کشورهای درگیر در جنگ از این لوازم جنگی خریداری کنند. به همین دلیل اقتصاد آمریکا به شدت رشد کرد و کارخانه جات آمریکا پر شده بودند از کارگران و کارمندان زیاد. جوریکه آمریکا دچاربحران نیروی کار هم شد و ناچار شدن برای نیروهای کار از سایر اقشار جامعه آمریکا، یعنی زنان آمریکایی استفاده کنند. آمریکا مسیری طولانی را برای رسیدن به قدرت سیاسی و اقتصادی طی کرد. البته سیاستمداران بسیار زرنگ و کاردانی داشت. سیاستمداران آمریکایی با اقدامات عجیب و قدرتمند خودشان باعث شدند تا دلار آمریکا روز به روز قدرت بگیره و ارزش دلار آمریکا در اقتصاد بین‌المللی بسیار ملموس باشه.
شاید برایتان سوال باشه که (دلار آمریکا) چرا شبیه به یک ارز بین‌المللی است درحالیکه بعضی از ارزها از دلار آمریکا تراز اقتصادی بالاتری دارند. در واقع در این ویدو خواهیم دید که چگونه دلار آمریکا قوی میشود و چگونه (دلار آمریکا) ارزش پیدا میکند. میبینیم که در طر چه فرآیندی دلار آمریکا وارد اقتصاد بین‌المللی میشود و دلار آمریکا بخشی از اقتصاد جهانی میشود. در واقع بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول به درخواست آمریکا ایجاد شد و در همانجا بود آمریکا از سایر کشورها خواست دلار آمریکا را نیز در کنار طلا بخشی از معادلات بین‌المللی در نظر بگیرند. امروزه در جهان اکثر کارهای بزرگ را با دلار آمریکا انجام میدهند و دلار آمریکا بخش جدای ناپذیر از اقتصاد آمریکا است. اینگونه شد که «ایالات متحده آمریکا» تبدیل به یک ابرقدرت در جهان شد و «دلار آمریکا» مانند یک ارز بدون پشتوانه و ارز بین‌المللی در اقتصاد جهان عمل میکند.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
منابع:

https://www.npr.org/2019/01/31/690363402/how-the-cia-overthrew-irans-democracy-in-four-days
https://www.vox.com/2015/5/20/8615345/america-global-power-maps
https://history.state.gov/departmenthistory/short-history/superpower

در این ویدیو خواهید دید که چگونه «آمریکا» ابرقدرت جهان شد

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها