گوبکلی تپه: کهن ترین پرستشگاه بشر در تاریخ – بنایی با 12000 سال قدمت

گوبکلی تپه: کهن ترین پرستشگاه بشر در تاریخ – بنایی با 12000 سال قدمت به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

گوبکلی تپه: کهن ترین پرستشگاه بشر در تاریخ – بنایی با 12000 سال قدمت

حمایت اختیاری از دیپ پادکست:
https://www.youtube.com/channel/UCXpLBBvO1JRm4S1_eBa6Zcw/join

Instagram: Https://www.instagram.com/deep.podcast
Telegram Channel: Https://www.telegram.me/deeppodcast

گبکلی تپه: کهن ترین پرستشگاه بشر
باستانشناسان در سال 1963 میلادی در ترکیه منطقه ای رو مورد کاووش قرار دادند اما این کاووش یک کاووش سطحی بود آنها توانستند در آن منطقه سنگهای شکسته شده ای پیدا کنند و پنداشتند که این سنگها شکسته شده به احتمال زیاد باید برای یک قبرستان قدیمی باشه به همین تحقیق رو به طور کامل انجام ندادند. اما نمیدانستند به چیزی دست یافته اند که کل ذهنیت بشریت را در مورد تاریخ تمدن به طور کلی تغییر داد.
در سال 1906 میلادی یک مرد کشاورز در حال شخم زدن زمین خود بود این مرد بر اثر شخم زدن یک مجسمه قدیمی یافت و این مجسمه را به موزه شهر (شانلی اورفه) داد مدتها از اون داستان گذشت و این حکایت بین اقوام اون کشورز و همچنین سایر بازماندگانش تکرار شد تا اینکه یک باستانشناس آلمانی به اسم (کلوس اشمیت) تصمیم میگیره به اون منطقه سفر کنه و تحقیقات رو ادامه بده این باستانشناس به (گبکلی تپه) در ترکیه میره و از اون طرف علاوه بر تحقیقات بر روی منطقه گوبکلی تپه ترکیه این اجازه رو پیدا میکنه تا از موزه شهر شانلی اورفه نیز استفاده کنه در این موزه در شهر شانلی اورفه در گوبکلی تپه بود که روزی مردی اومد پیشش و گفت یکی از مجسمه های قدیمی که در موزه هست و مربوط به گوبکلی تپه است رو جدش از زیر خاک بیرون آورده و به موزه تحویل داده. این قضیه یک حالت عجیبی در وجود باستانشناس ما یعنی (کلوس اشمیت) ایجاد کرد آقای اشمیت از (گوبکلی تپه) به اون منطقه از شانلی اورفه رفت و اولین چیزی که نظرش رو جلب کرد در واقع یک درخت قدیمی بود و این درخت را در منطقه گوبکلی تپه در ترکیه خیلی به چشم می آمد چون همسر آقای اشمیت اهل ترکیه بود با اهالی شانلی اورفه در گوبکلی تپه میتونست خیلی راحت ارتباط برقرار کنه.
آقای اشمیت مدتی تحقیقات خودش رو در گوبکلی تپه ادامه داد و در آنجا متوجه یک سری تخته سنگهای باستانی شد که نقشی زنی بر روی آنها ست که در حال زائیدن بچه است و بعد از اون متوجه شد که اهالی شانلی اورفا که یکی از شهرهای کرد نشین در ترکیه است و در نزدیکی (گوبکلی تپه) قرار دارد همگی به این درخت ایمان دارند بر روی آن دخیل میبندند و صبر میکنند تا آرزوی آنها براورده شود اگر به مراد دل خود برسند گوسفندی قربانی میکنند. گوبکلی تپه از آثار باستانی ترکیه جهان ناشناخته ای دارد آقای اشمیت نتیجه گرفت که اهالی کرد ترکیه در آن منطقه بر اساس یک باور قدیمی از این مکان به عنوان یک پرستشگاه استفاده میکنند و این قضیه نظریه های خاص آقای کلوس اشمیت رو در مورد (گوبکلی تپه) در ترکیه به وجود آورد و همچنین آثار ماندگار و باستانی و آثار دیدنی در ترکیه که بدون شک یکی از مهمترین آثار باستانی و همچنین تماشایی ترکیه بنای (گوبکلی تپه) است که در مکان کرد نشین ترکیه و در نزدیکیهای دیاربکر قرار دارد.
آقای اشمیت ترکیه رو ترک کرد تا بعد ها با یک گروه کار کشته تر دوباره به ترکیه سفر کنه و به منطقه گوبکلی تپه بره و آثار باستانی و تاریخی ترکیه رو مطالعه کنند که یکی از مهمترین اونها (گوبکلی تپه) است. بسیاری از دانشمندان اعتقاد دارند (گوبکلی تپه) در ترکیه نخستین پرستشگاه در تاریخ بشر است و قدمت گوبکلی تپه در ترکیه به بیش از یازده هزار و ششصد سال پیش باز میگرد و گوبکلی تپه در ترکیه یک تمدن ماورای تاریخ است.
منابع:
https://www.nouvelobs.com/sciences/20170721.OBS2419/gobekli-tepe-le-temple-mysterieux-qui-alimente-toutes-les-theories.html
https://www.nationalgeographic.fr/histoire/2019/08/gobekli-tepe-le-premier-temple-de-lhistoire
https://www.smithsonianmag.com/history/gobekli-tepe-the-worlds-first-temple-83613665/

سایت منبع بیت کوین فارسی:
https://bitcoind.me/

مطالب مرتبط