امین ماسوری به جرم خلق آثار هنری با موضوع اعتراضات آبان ۹۸ به زندان محکوم شد

امین ماسوری به جرم خلق آثار هنری با موضوع اعتراضات آبان ۹۸ به زندان محکوم شد در مجله ویدیویی توفیدز. حاوی اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده.

جستجوی سایت

امین ماسوری به جرم خلق آثار هنری با موضوع اعتراضات آبان ۹۸ به زندان محکوم شد

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 رای)
Loading...

محکومیت هنرمند خرم‌آبادی به حبس و جزای نقدی به اتهام نقاشی از اعتراضات آبان ۹۸

امین ماسوری، نویسنده و هنرمند اهل خرم‌آباد، به دلیل اتهاماتی چون «کشیدن نقاشی با عنوان آبان خونین درباره اعتراضات آبان ۹۸» به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش وب‌سایت حقوق بشریِ هرانا در روز جمعه، ۲۴ اردیبهشت، آقای ماسوری بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر لرستان که در روزهای اخیر به او ابلاغ شده، بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۹ ماه حبس تعزیری و پرداخت شش میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

دادگاه در خصوص صدور این حکم به مواردی چون «ارائه اطلاعات زندانیان امنیتی که در دستگیری پیشین، در سال ۹۷، با آن‌ها هم‌بند بوده به گروهک‌های منافق»، «انتساب مطالب موهن به ریاست دستگاه قضا که موجب بدبینی مردم می‌شود»، و «تهیه نقاشی‌های تحریک‌آمیز در ارتباط با اغتشاشات سال ۹۸ که متهم از آن‌ها به عنوان آبان خونین نام برده است» استناد کرده است.

آقای ماسوری اولین بار در دی‌‌ماه ۹۷ بازداشت و بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، به تحمل ۱۵ ماه حبس تعزیری و به اتهام «توهین به رهبری»، به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

او یکم آبان‌ ۹۸، جهت تحمل دوران محکومیت راهی زندان خرم‌آباد شد، اما در فروردین ۹۹ به دنبال شیوع ویروس کرونا با صدور بخشنامه عفو آزاد شد.

او بار دیگر در آذر ۹۹ با اتهامات جدیدی دوباره بازداشت شد.

آقای ماسوری علاوه بر نویسندگی کتاب و پژوهشگری در زمینه هنر، سابقه همکاری با رسانه‌های متعدد مکتوب را نیز دارد.

مطالب مرتبط
اپلیکیشن موبایل توفیدز
مطالب دیگر