تل آویو گران ترین شهر جهان در سال 2021 شد و تهران 29 ام – گزارش ویدیویی

تل آویو گران ترین شهر جهان در سال 2021 شد و تهران 29 ام – گزارش ویدیویی به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

تل آویو گران ترین شهر جهان در سال 2021 شد و تهران 29 ام – گزارش ویدیویی

بر اساس گزارش هفته نامه اکومونیست، تل‌آویو به عنوان گران‌ترین شهر جهان در سال 2021 معرفی شد.

واحد اطلاعات اکونومیست یکی از معتبرترین شاخص‌های اقتصادی جهان را بر اساس مقایسه بهای کالاها و خدمات در 173 شهر در سراسر جهان ارائه می‌کند. براساس این گزارش، تل‌آویو عنوان گران‌ترین شهر جهان را از آن خود کرد و تهران نیر با جهش 50 پله‌ای از برلین سبقت گرفت و در رده 29 ام ایستاد !

افزایش قیمت انواع خوراکی و همچنین افزایش هزینه ایاب ‌و ذهاب در اسرائیل، در کنار اقدامات دولت این کشور که منجر به تقویت پول ملی در برابر دلار آمریکا شده، ظاهرا دلایل اصلی در جهش تل‌آویو به صدر سیاهه شهرهای گران دنیا است.

هزینه‌های زندگی و به‌ویژه ردیف خوراکی‌ها در سطح جهان به دلیل کاهش عرضه کالا و خدمات و گرانی شدید بیمه کشتی‌های حامل غلات و غذا، به میزان خیره‌کننده‌ای افزایش یافته است.

رسانه‌های اسرائیلی پیوسته گزارش‌های میدانی منتشر می‌کنند که حاکی است اسرائیلی‌ها برای سبد خرید خود، پولی گاه تا چند برابر دوران پیش از کرونا می‌پردازند، در حالی که درآمدها افزایش نیافته و هنوز بسیاری از مردم، به‌ویژه جوانان، درآمد محدود خود را به خاطر ادامه سخت‌گیری‌های ناشی از کرونا از دست داده‌اند.

هزینه مسکن در تل‌آویو به ارقام خیره‌کننده رسیده به گونه‌ای که خرید آپارتمان برای زوج‌های جوان به یک رویای محال در این شهر مبدل شده و آنها را به شهرک‌های اقماری رانده است.

سال گذشته پاریس گران‌ترین شهر جهان بود. اما پاریس و سنگاپور مشترکا در فهرست امسال از شهرهای گران در رده دوم قرار گرفته و رده‌های بعدی به زوریخ در سوییس، هنگ‌کنگ، نیویورک و باز ژنو در سوییس اختصاص یافته است.

اسلو در نروژ، سئول در کره جنوبی، توکیو در ژاپن، وین پایتخت اتریش و سپس سیدنی در استرالیا از جمله گران‌ترین شهرهای دنیا در سال جاری بوده‌اند.

در فهرست سال گذشته از نظر سنگینی زندگی برای ساکنین، تهران در جایگاه ۷۹ قرار داشت اما بر اساس مطالعه جدید، تهران امسال ۵۰ رده بالاتر رفته و با افزایش هزینه‌ها، اکنون تهران شهر بیست و نهم در این سیاهه است.
مطالعه جدید اقتصادی، دمشق، پایتخت سوریه را از میان ۱۷۳ شهر ارزان‌ترین می‌داند.

اما مردم سوریه حاصلی از این «ارزانی» نمی‌بینند زیرا درآمد آنها بسیار پایین است و خانواده‌های سوری، در حالی که سایه جنگ ۱۱ ساله نیز هنوز برطرف نشده، به سختی معاش روزانه خود را تامین می‌کنند.

مطالب مرتبط