× یکی از هدایای ویژه خامنه ای به پوتین لو رفت ×

× یکی از هدایای ویژه خامنه ای به پوتین لو رفت × به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

× یکی از هدایای ویژه خامنه ای به پوتین لو رفت ×

#پوتین #خامنه_ای #دلار
#ویزا #مسترکارت

خبرگزاری ریانووستی روسیه اعلام کرد از این پس در ایران، پرداخت‌ با کارت‌های روسی «میر» که جایگزین ویزا و مستر کارت هستند، امکان‌پذیر خواهد بود. اما نکته ای در پشت این خبر نهفته است، که به شنیدن آن برق از سر هر ایرانی خواهد پرید که چگونه ر ج ا و سران فاسد آن تصمیم به قبول چنین پیشنهاد خیانت باری کرده اند.
حتما می دانید که شرکت های ویزا و مستر، دو شرکت بزرگ آمریکایی هستند که تعاملات مالی بین المللی را پشتیبانی و تسهیل می کنند. همه بانکها و موسسات مالی می توانند از شبکه گسترده جهانی ویزا و یا مستر استفاده کنند و حساب ها یا کارت های صادر شده را به درگاه آنها وصل کنند. برای درک بهتر موضوع در نظر بگیرید همانطور که در ایران، بانکها کارتهای خود را به شبکه شتاب وصل می کنند تا از مزایای آن استفاده کنند، در سایر کشور ها می توانند به یکی از این شبکه های جهانی وصل شوند. بزرگترین این شبکه ها Visa Card و Master card هستند. البته سایر درگاه ها و شبکه هایی هم وجود دارند که حوزه ی فعالیتشان محدود تر است. به علت اینکه ایران تحت حاکمیت ر ج ا در شرایط محدودیت های مالی بین المللی قرار دارد، امکان اتصال به شبکه های مالی جهانی را ندارد.
حالا اما دوستان روس علی خامنه ای گویا به عنوان یک امتیاز به او گفته اند که برای حل مشکل ایران در مبادلات مالی بین المللی این کارت روسی را به ایران می آورند. این کارت اعتباری به نام میر که در زبان روسی به معنای «جهان» است، به تازگی در کره شمالی، بخش هایی از چین و کوبا نیز آغاز به کار کرده است. گفته شده که این کارت در چندین کشور دارای جاذبه گردشگری برای روس‌ها، همچون و ویتنام، و همچنین برخی از جمهوری‌های شوروی سابق استفاده می‌شود.
مقامات بانک مرکزی و همچنین مقامات شرکت روسی میر گفته اند که گسترش حوزه فعالیت این کارت از آن رو برای مسکو و تهران مهم است که به دلیل تحریم‌های شدید ایالات متحده و اتحادیه اروپا، دسترسی ایران و روسیه به بخش‌های کلیدی زیرساخت مالی جهانی مسدود شده است. از ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، چندین بانک روسی از سیستم سوئیفت مستقر در بلژیک خارج شده‌اند. و ایران و روسیه همچنین در حال برنامهریزی برای ایجاد رقیبی برای سرویس پیام‌رسانی پرداخت سوئیفت هستند که زیربنای پرداخت های فرامرزی در سراسر اقتصاد جهانی است.
سایت خبری اسپوتنیک نیز روز چهارشنبه پنجم مرداد به نقل از مهدی صفری، معاون دیپلماسی وزیر امور خارجه ایران در امور اقتصادی نوشت که «تهران و مسکو سیستم مبادلات مالی جایگزین به جای سوئیفت پیشنهاد کردند و اکنون تقریباً به توافق خوبی در این زمینه رسیده‌ایم.» مهدی صفری بدون اشاره به جزئیات، همچنین افزود که «قرار شد از کارت اعتباری میر روسیه در ایران استفاده شود و فکر می‌کنم (این کارت) به زودی فعال شود.»
اما آن قسمت از این قرار داد که چندان در رسانه های رژیم به آ« پرداخته نشده بحث تسویه حساب مالی دارندگان این کارت ها است. در بخش هایی از این قرارداد که در خبرگذاری هایی همچون آرتی منتشر شده است، شهروندان روس می توانند از این کارت ها در داخل ایران تا سقف 500 میلیون تومان در سال برداشت انجام دهند و شرکت روسی میر در انتهای سال مالی خود شروع به بازپرداخت این مبلغ به سیستم بانکی ر ج ا خواهد کرد آ« هم در طی 3 قسط و در یک سال. بیایید کمی دقیق تر این خبر را بررسی کنیم. در آمارهای مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری آمده است که در سال گذشته حدود 12000 گردشگر روس به ایران سفر کرده و حدود 3000 کارمند روس در بخش های مختلف نظامی و صنعتی ایران مشغول له فعالیت هستند. قرارداد منعقد شده یعنی اهدای وام با بهره 0 درصد به 15000 شهروند روس آن هم با بازپرداخت با مهلت تنفی 1 ساله. و در مجموع یعنی مبلغ 7500 میلیارد وام با بهره صفر درصد به روس ها که در ایران برای خود هرطور که می خواهند هزینه کنند. آ« هم در شرایطس که با وضعیت فعلی کشور حتی اگر این شهروندان روس تنها با این مبلغ دلار خریده و آن را در موعد سر رسید پرداخت کنند، شاید صدها میلیون تومان سود نصیبشان شود. و این همان کرامت و ارزش جهانی است که سران ر ج ا برای مردم ایران به ارمغان آورده اند.

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

مطالب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها